Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Апр 2017, 20:48

На мои близки детенцето е болно и го лекуват само с инхалации, а то е с бронхит. Вряно е, че не ми влиза в работата как се лекуват, но все пак ми стана интересно, дали е възможно инхалациите напълно да заменят медикаментозното лечение и да не се пият никакви лекарства?
Ако е възможно да си лекуваме децата само с физиологичен разтвор и аз да взема да купя един инхалатор.. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Апр 2017, 20:55

Инхалациите помагат много на кашлицата,но при по-сериозни болести, мисля, че без съответното лечеие доста трудно ще се оправи детето, но дано да греша и само инхалациите д асвършат работа :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Мнениеот Guppy » 06 Апр 2017, 10:55

Да, ако децата дават да им се правят инхалации, те действат много добре, директно втечняват секрета в гърдичките и бързо успокояват и изчистват бронхите. Може при някои по-сериозни заболявания да не се получи, но в повечето случаи е възможен начин за лечение на не много тежки диагнози, като пневмония да речем,надали ще се излекува с инхалации, но нещо по-леко се получава.
Все пак родителите не трябва да пренебрегват срещата с лекаря, да се обсъжда диагнозата и ако иам възможност и необходимост, да се включат инхалации, защото за зачервено гърло, инхалациите няма с какво да помогнат.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Мнениеот mimenceto123 » 06 Апр 2017, 15:58

Имам инхалатор, на нас не ни помага дори при обикн хрема ,имам познати, които казват ,че лекват сопооли с инхалации ,на нас не ни помага, до бронхити и др подобни не сме стигали, слава богу.Повода да го купим беше ,че синът ми като бебе направи спазъм, но инхалатора ни е свършил работа само тогава.
mimenceto123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Сеп 2013, 15:07

Re: Могат ли инхалациите да заменят медикаментозното лечение?

Мнениеот Локумът » 06 Апр 2017, 22:32

За спазми инхашаторът е незаменим,, защото успокоява и овлажнява, което веднага носи облекчение. Чак да се лекуват бронхити и пневмонии с него не ми се вижда възможно. Особено, че балгероалните инфекции сиинат нужда от антибиотик. Но несъмнено инхалагорът често може да замени лекарствата при лека кашкица да речем и в начална фаза на разболяване може да предпази от влошаване
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта