Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Elica » 06 Апр 2017, 15:16

Помагайте, намерих си страхотна работа, поканиха ме на интервю, минах първия етап, но следва решаващата среща с шефа, а аз умирам от притеснения! Не мога да съм спокойна, а кандидатите са много добри всички! По време на интеревюта гласът ми трепери, изпотявам се, жестикулирам прекалено, направо съм кошмар и си забравям граматиката! Истински бурсук!
Как се държите вие на интервю за работа, дайте ми някои практични съвети да успея да премина през това предизвикателство! :grouphug:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Notification » 06 Апр 2017, 15:22

Можеш да заложиш на някои по-обикновени тактики, като усмихванаето, това винаги порави много добро впечатление, дръж се уважително и не с човек, който ти е толкова далечен и непознат. Бъди естествена и усмихната, това прави много добро впечатление. По този начин ще те забележат сред останалите като по-спокойна, по-разумна и ще изглеждаш много по-уверена в способностите си.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Yunona » 06 Апр 2017, 15:44

Обърни внимание на облеклото си - нека да е такова, че да отговаря на позицията, за която кандидатстваш и да ти стои много, много добре. Това дава самочувствие и повече сигурност. Семпъл маникюр, грим и прическа. Естественост.
Това е първото, което вижда интервюиращият.
След това го остави да оцени приветливото ти поведение и спокойния глас. Усмихвай се - това ще те накара да се чувстваш по-добре.
Помисли, преди да отговориш, не бързай, не изливай всичко, което ти идва отвътре и което смяташ, че ще те "продаде" добре. В същото време и не оставяй големи паузи между въпросите и отговорите, за да не излезе, че мислиш много бавно :)
Преди да влезеш, се концентрирай, дишай бавно и дълбоко и се отпусни. Това наистина работи, ще видиш!
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Jully » 06 Апр 2017, 15:51

Имам една колежка на работа, много усмихната и винаги в добро настроение, любимката на шефа е! Прави добро впечатление и ако покажеш, че се гордееш с тази работа ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Локумът » 06 Апр 2017, 22:35

Усмивна и увереност и покажи че си се интересувала от работата и компанията. Колкити повече знаеш за дейността толкова по-добео впечатление ще им направиш. И все пак не трябва да изглеждаш самонадеяа
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2017, 11:08

Нещо, което ми е помагало на мен е езика на тялото, трябва да покажеш, че си спокойна, не прави излишни жестове, не стой със скръстени ръце, заставаш удобно и приятно без да се притесняваш от близост с въпросния човек. Когато се чувстваш удобно това веднага ти печели точки. Усмивката също е много важна!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Gold » 07 Апр 2017, 14:49

Според мен най-важното е човек да бъде спокоен и да бъде себе си, а не да се прави на нещо, което не е. Да бъдеш естествен е доброто решение!
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот skyfly » 07 Апр 2017, 15:30

На последното интервю, на което ходих бе много важно да ме вземат, мечтаната работа просто, която гарантираше и работа от вкъщи, нещо, което исках страшно много!
Приготвих се с изрядно облекло, лека прическа, нежен грим и добре преминах в главата си отговорите на всички въпроси, които са ми неудобни на интервю, като "каква заплата очакваш", направо ме побърква този въпрос. :mrgreen:
Няколко вдишвания пред вратата, ведър поглед, увереност и усмивка, и бъди себе си, не се притеснявай, в крайна сметка, най-лошото, което може да стане е да не те вземат. Затова направи това, което трябва за да си наета, уверена, усмихната, носи приятното настроение и знанията в себе си. Късмет! :clappingorange:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Искам да впечатля работодател, помогнете ми!

Мнениеот Lili_pili » 07 Апр 2017, 16:13

Много добри идеи за поддържане на добро реноме пред бъдещия шеф, и аз ще се възползвам.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта