Кои според вас са езиците на бъдещето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот Mon_ton » 11 Апр 2017, 14:13

Много наши познати с деца записват децата си да учат езици като китайски, японски , корейски, индийски. Всички, защото вярват, че това са езиците на бъдещето.
Според някои английския изобщо не фигурира в списъка, а в момента това е световно приет език за универсален начин на разговаряне.
Вие как мислите, кои са езиците на бъдещето и кои езици е добре да учим в момента и ние, а и децата ни?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот bob_care » 11 Апр 2017, 14:35

Много добре са се ориентирали твоите познати, китайския особено залива света, това е езика на бъдещия бизнес, а и в момента виждате колко си върви търговията с Китай. Японския също е интересен език, защото е екзотичен ивсе пак е на една много сериозна нация, което ще даде предимства по целия свят. Английския толкова се комерсиализира, че големите държави държат на своя роден език.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот klarissa » 11 Апр 2017, 15:39

Английския език никога няма да загуби стойостта си, да другите може да са много по-атркативни и да се търсят специалисти и хора, които ги знаят, но английския си остава задължителния език, защото човек не може да знае езиците в цял свят, а английския се намесва точно в такива моменти, като универсален.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:46

И аз съм чувала, че предстои бум на търсене на такива екзотични езици. Явно ще има резон в това и аз мисля да ориентирам хлапето към някой мандарин да учи. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот Malina » 11 Апр 2017, 22:14

Интересно ми е и на мен какво ще е бъдещето и какви ли езици ще се четата, кое ще е за предпочитане, но със сигурност английския няма да бъде заменен като универсален световен език.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот svetlozara » 12 Апр 2017, 11:28

За тези източните езици и аз знам, че предстои бум на търсенето на такива специалисти. Всички си мислят, че английския е основния и най-важния език. Но не е задължително да е само той.
Аз знам италиански, португалски, английски и доста лесно намирам желаната работа.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот vanessa_ » 12 Апр 2017, 15:19

И аз мисля, че английския винаги ще остане световен език, а другите са си езици, в които може да има реализация, да. Тези азиатските езици, които до скоро са били пренебрегвани скоро ще станат много актуални.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот Mon_ton » 02 Май 2017, 15:31

И аз си мисля, че английския няма да бъде пренебрегнат и все ще си остане най-предпочитания език за комуникация. Разбира се, другите езици също ще са от голямо значениеи може да играят важна роля в бъдещето..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои според вас са езиците на бъдещето?

Мнениеот UchitelKitaiski » 04 Апр 2020, 15:46

Най-говореният език в света е китайски. Все повече млади у нас решават да го изучават, защото е много перспективно. Не само това - той е интересен и екзотичен. Ако и ти искаш да се впуснеш в приключението и да учиш най-древния език с учител онлайн, посети: https://nauchikitaiski.com/
Учи онлайн китайски език със специалист по китайски език и култура на https://nauchikitaiski.com/ Уроците ще бъдат провеждани по Скайп и ще са съобразени с твоите интереси и нужди. Бонус - безплатни учебни материали.
UchitelKitaiski
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2020, 15:42


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта