Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Jully » 16 Юни 2017, 10:53

Пробвайте шоколада и ще видите, че е невероятен на вкус, да, няма общо с нутела, но е нещо, което си струва да бъде опитано и никак не е лошо, като вкус и като качества. Може спокойно да дадете на детето си да си намаже палачинката с него.:)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот La_bomba » 16 Юни 2017, 11:34

Беше ми любим като дете, но сега не ми харесва вкуса, нещо не мога да усетя истинско удоволствие, когато ям от него. Усещам зрънца и ми е много какаов вкуса, а не толкова шоколадов. Може би трябва да измисля начини да омекотя. :)
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот vanusha » 16 Юни 2017, 14:14

Като си се научила на купения как ще ти харесва домашния... купения има толкова много добавки, които да му правят вкуса и вида по-плътен и по-приятен. Трябва да се опитваш да добавиш повече мляко.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот dinkog » 20 Юни 2017, 10:52

Всяка почти седмица си правя такъв шоколад, сега докато му се наситя. :mrgreen: Точно това е нещото, което помня от своето детство, малко диетите и режимите ми заминаха, но много ми липсваше този вкус. Благодаря много!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2017, 14:46

Мислих, че само на моята приятелка е специалитет. Имах си много добра приятелка, шоколада беше специалитет у тях. Хапвахме си шоколад винаги, когато й ходеме на гости, майка й правеше а моята така и не направи веднъж. :) Сега ще си забъркам и аз, най-накрая.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Yunona » 11 Юли 2017, 16:25

Monika_Spasova написа:Мислих, че само на моята приятелка е специалитет. Имах си много добра приятелка, шоколада беше специалитет у тях. Хапвахме си шоколад винаги, когато й ходеме на гости, майка й правеше а моята така и не направи веднъж. :) Сега ще си забъркам и аз, най-накрая.


Ееех, Моника, как ме присети за моя първи кекс :) Мама никога не правеше сладкиши и кексове, а у моята приятелка винаги имаше. Бях в 5-ти клас, когато забърках един кекс, получи се страхотен и докато отида студентка, често правех я за моите, я за мамините приятелки :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот silver933 » 12 Юли 2017, 09:04

Ама какви са тея майки да не приготвят нищо сладко за децата. :D Моята правеше какво ли не, то не бяха там курабии, кифли, кроасанчета, сладкиши, кексове, шоколади, кремове... :shock: можех да отворя сладкарница, всеки ден имаше нещо сладко у нас, всичките приятели от блока идваха. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот vanusha » 14 Юли 2017, 09:00

Ооо, къща без сладки неща.. :)) майка ми добавяше в шоколада захаросани портокалови корички... да е възможно най-сладко.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юли 2017, 10:09

Шоколади, грис халва, бисквитени торти, млечни кремове, целувки! Всичко това го правеше баба ми, невероятни вкусотии, нямаше ден, в който да пропуснем да си хапнем нещо от това. Тогава не бягахме от захарта и не ни беше страх да си хапнем нещо сладичко.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Blue_sky » 10 Апр 2018, 17:15

Не знам рецепта за приготвяне на течен шоколад, но като малки с брат ми постоянно ядяхме такъв, докато играехме пред Нинтендото, което ме навява на мисълта, че не сме се различавали особено с днешното поколение, като изключим това, че вероятно излизахме по-често от тях... Но да се върна на шоколада. Определено вкусът му беше по-различен от сегашния.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта