Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Dalia » 24 Юли 2018, 11:45

Домашен шоколад, ех какви спомени само... Тъй като чета бая сме децата на тоталитарима :lol: Те днешните деца, какво ли знаят, всичко сега се купува готово от магазина и щом не е лъскаво и шарено не струва... Аз шоколад на моите деца не съм правила, но често им приготвям домашно парфе, особено сега като е лято. Но пак се мусят недоволни, сега купешкото му име е Пинакота и на заведение го ядат, а у дома първо го поглеждат подозрително и едвам опитват :???: Сега ще изпробвам и рецептата за шоколада, да ги видя пак как ще се мръщят гадинките, но да се мръщят аз ще се върна поне за малко назад във времето ще си направя подарък за небцето :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Frac » 24 Юли 2018, 17:01

Охх, още си псомням миризмата на шоколада. Мама го слагаше в гладилника да стегне леко. Ммммм и аз мисля да се пробвам да го приотвя. Ще пиша като се наканя - събота или неделя :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:12

Я, шоколад! Колко вкусно, чакай да взема да запиша аз тая рецепта да я дам на жената да го направи, пък после ще кажа какво се е получило. Аз не съм ял такова нещо, явно съм от по-младото поколение... :lol:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Snejna » 27 Юли 2018, 14:51

ivan.stoqnov написа:Я, шоколад! Колко вкусно, чакай да взема да запиша аз тая рецепта да я дам на жената да го направи, пък после ще кажа какво се е получило. Аз не съм ял такова нещо, явно съм от по-младото поколение... :lol:

Вашите не са били мераклии, този шоколад беше тотален хит 80 и 90-те години със сигурност си го пробвал. Сега приготвям и за семейството си понякога, макар че е лесно да си купи човек от магазина, но и този си го бива.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Frac » 27 Юли 2018, 16:11

Е, друго си е да си припомниш едното време. Иначе е лесно да си купиш, но не е същото ;)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Юли 2018, 17:40

Frac написа:Е, друго си е да си припомниш едното време. Иначе е лесно да си купиш, но не е същото ;)


Помолих жена ми тя го направи и си спомних, че веднъж бех на гости на 1 мой съученик и майка му беше правила такъв, ама кой да ти знае, че шоколад било туй нещо, в моите спомени беше някакъв много вкусен шоколадов крем :grin: ООО , сега вече мога да кажа, че наистина си е вкусно домашен шоколад и децата много го харесаха, неочаквано :grin:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 13:02

то на всичкото му викат лешников крем, никое не се хвали като истински течен шоколад, мож еби само на нутела и на Линдт се водят такива.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Авг 2018, 18:10

Dalia написа:Домашен шоколад, ех какви спомени само... Тъй като чета бая сме децата на тоталитарима :lol: Те днешните деца, какво ли знаят, всичко сега се купува готово от магазина и щом не е лъскаво и шарено не струва... Аз шоколад на моите деца не съм правила, но често им приготвям домашно парфе, особено сега като е лято. Но пак се мусят недоволни, сега купешкото му име е Пинакота и на заведение го ядат, а у дома първо го поглеждат подозрително и едвам опитват :???: Сега ще изпробвам и рецептата за шоколада, да ги видя пак как ще се мръщят гадинките, но да се мръщят аз ще се върна поне за малко назад във времето ще си направя подарък за небцето :lol:


Шоколадът го изпробвахме, но ми стана интересно каква е тая Пинакота. Аз на заведение съм я ял естетсвено, но как се приготвя у дома и също ли е толкова вкусна?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2018, 12:07

Парфе и Панакота не са ли две различни неща? :roll:
Такива желирани десерти не обичам. Ся да се включва в темата, уикенда моите деца имаха рожден ден и станаха на 18 и супер смешно си направиха соц. парти със сандвичи, имаше доматен шоколад,направихме им различни там баници, женат анаправи и фунийки и кошнички. Всички бяха много впечатлени, даже младежите на заложиха чак толкова на пиенето.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Милинка » 08 Окт 2018, 14:53

Оооо, спомням си и майка ми едно време ни правеше такъв - казвахме му шоколадово кремче. :) Беше мнооого вкусно. Тя го слагаше във фризера да стегне по-бързо, но аз все бързах и реално ядях нещо между шоколад и сладолед.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron