Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот ivan.stoqnov » 08 Окт 2018, 17:45

Локумът написа:Парфе и Панакота не са ли две различни неща? :roll:
Такива желирани десерти не обичам. Ся да се включва в темата, уикенда моите деца имаха рожден ден и станаха на 18 и супер смешно си направиха соц. парти със сандвичи, имаше доматен шоколад,направихме им различни там баници, женат анаправи и фунийки и кошнички. Всички бяха много впечатлени, даже младежите на заложиха чак толкова на пиенето.


Аууу, браво! То трябва и снимки да качиш да си спомним и ние за нашето детство! Че те тия неща дето ги описваш са култови за 80-90 годинии направо лиги ми потекоха, като си спомня вкуса на фунийките и кошнички... МММММ. А ние скоро бяхме на кръщене, на нашите кръсрници на детето и там имаше разни такива ретро вкусотии. Бяха направили зайчета - едни бели захарни сладки, не знам от какво се правят, ама са невероятно вкусни и прасковки. И бяха ги подредили в едни подноси, че всеки като влизат гостите в ресторанта да се почерпят. Ама повечето подминаваха без да си вземат. После ги оставиха на една маса... Няма да ви казвам , каква пътека направих до масата и обратно и накрая молих децата да идат да ми вземат, че срам ме хвана. :oops: Ех, спомени, спомени...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Окт 2018, 10:04

Една година направих фунийки за рождения ден на мъжа ми, всичките му колеги пощуряха по тях, направо се видях в чудо! :mrgreen: Тази година да взема пак да ги зарадвам с някоя ретро вкусотия, която са забравили.. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Frac » 09 Окт 2018, 16:34

rabotnata pchela написа:Една година направих фунийки за рождения ден на мъжа ми, всичките му колеги пощуряха по тях, направо се видях в чудо! :mrgreen: Тази година да взема пак да ги зарадвам с някоя ретро вкусотия, която са забравили.. :mrgreen:

Готина идея, аз нямам нервите да забъркам нещо такова, но пък определено ще е положителна реакцията на хората. И аз да получа и на мен мило ще ми стане - хев вкусно, хем сладък спомен.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2018, 19:09

Хорат аобичат да се връщат назад, спомените от детството, нещо забравено, едно време десертите изискваха много време да се приготвят, такива бяха китни, като ес замислите май бързи сладки не е имало. Сега пък никой не ги приготвя, затова и така са се зарадвали.
Я пчела, пробвай да им направиш и по едно малко бурканче с домашен течен шоколад, сигурно ще откачат. :lol:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Dalia » 12 Окт 2018, 17:15

И аз мисля че идеята е много готиа да се почерпи в офиса със сладки от нашето минало. При нас майката на един колега беше направила жълъдчета, малеее такава вкусотия от години не бях яла. Да, вярно е, че сега има всичко по магазините и както казваше едно време баба ми " вече жените станаха мъжки" , но си е друго човек да си прави от време на време домашни сладки за семейството... Ей , така от обич :heartbeating: :heartbeating: :heartbeating:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Съни » 22 Ное 2018, 10:43

Аз си го спомням, единственото което донякъде доближава този вкус е Нутела-та. Другите - не.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Спомняте ли си течния шоколад от детството ни?

Мнениеот Lana » 10 Дек 2018, 16:51

Оооо, помня го и още как. Сега няма такъв. Има разни вариации с тахан, какао...Ама не е същото!
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта