Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот amoreamore » 18 Апр 2017, 15:36

Появи се една доста притеснителна новина за това, че ваксините бцж за много опасни за здравето, и че се свързват с някои видове рак. синът ми има всички поставени ваксини и се притеснявам, дали точно тази няма да създаде проблем, след като има и официално оповестени научни доказателства за това.
Вие притеснявате ли се за ваксината? Мислите ли, че наистина е опасна за здравето??? :?: Дали ще отключи усложнения занапред в развитието на децата ни... :roll:
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Апр 2017, 20:51

И аз го четох това. Притеснения има навсякъде, аз съм сложила ваксината на детето си. Не знам обаче дали бих сложила следващата. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот Yunona » 18 Апр 2017, 23:50

rabotnata pchela написа:И аз го четох това. Притеснения има навсякъде, аз съм сложила ваксината на детето си. Не знам обаче дали бих сложила следващата. :roll:


Следваща ваксина се налага само ако пробата (т.нар манту) покаже, че е необходима реваксинация. Поне така си спомням, че беше с моите момичета.
Може и да има проблемни моменти около ваксините, но отказът от поставянето им е много по-опасен. Така де, няма да се разболееш от рак, ако си отидеш рано-рано от туберкулоза.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот Paladin » 19 Апр 2017, 09:38

Става въпрос за ваксините, реално в България има само 1 ваксина БЦЖ< която е задължителна и това е тази при раждането, другите ваксини вече са след като е отчетена проба манту, която до колкото разбрах от прочетеното по въпросът може да е неефикасна, но не е въпросната, носеща вреди.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот vanusha » 19 Апр 2017, 10:58

Упокояващо е, че ваксината не се отнася и за пробата, аз не бях сигурна от материала, който прочетох по темата: http://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%D1% ... 1%8F%D1%82
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот silver933 » 19 Апр 2017, 12:30

Всичко крие риск, лошото е, че се правят такива радикални подмятания и хората остават объркани - ваксината ли е опасна, пробата ли е опасна, кое всъщност застрашава здравето..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот krasi_more » 19 Апр 2017, 16:11

Да, смятам, че са опасни и застрашават. Затова и не бих я сложила на децата си.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2017, 20:33

Yunona написа:
rabotnata pchela написа:И аз го четох това. Притеснения има навсякъде, аз съм сложила ваксината на детето си. Не знам обаче дали бих сложила следващата. :roll:


Следваща ваксина се налага само ако пробата (т.нар манту) покаже, че е необходима реваксинация. Поне така си спомням, че беше с моите момичета.
Може и да има проблемни моменти около ваксините, но отказът от поставянето им е много по-опасен. Така де, няма да се разболееш от рак, ако си отидеш рано-рано от туберкулоза.

Да, права си, четох отново, проблемът и аз разбрах, че е въ ваксината. Сега от всякъде виждам как ни заливат с негативи, това води до рак, онова води до рак,направо е ужасно и като чуеш тази дума изтръпваш! Не е като СПИН-а да можеш да се предпазиш, от това избягване няма, ако те бележи за следващата жертва. :cry:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот Rali_hr » 20 Апр 2017, 09:36

Вече и аз не мога да кажа, от всякъде информации ни заливат, както казахте за какви ли не ужасни и опасни неща.. Да се чуди човек кое да избере и кое е най-доброто. Играем си руска рулетка със здравето и това е.
Най-странно ми е, след като имаме толкова чести приеми на бцж ваксини, защо има толкова много заболели? Вярно,ч е главно са от малцинствата ама... :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че ваксините БЦЖ са опасни ?

Мнениеот ******* » 06 Ное 2017, 04:56

Относно ваксината БЦЖ е доста опасна.
След поставен прием на реимунизация на дъщеря ми, която е на 7 г., ни заразиха с вирусен хепатит.
След близо месец и смяна на три болници детето ми е горе долу добре.
Повече никакви ваксини.
*******
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2017, 04:39


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта