Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Апр 2017, 13:02

Напоследък се чувствам много по-глупава и много по-разсеяна. Нищо не мога да запомня, някои обикновени рутинни неща, които трябва да запаметя ми убягват, например слизам до магазина и съм забравила за какво съм отишла.
Според вас това на какво се дължи? На трениране на мозъка или на факта, че получавам на готово информацията, която ми трябва, все разчитам, че имам от къде да получа информацията си. :roll:
На вас случва ли ви се и как успявате да се справите с тези промени, мислите ли, че това състояние може да означава нещо повече от разсеяност? :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Апр 2017, 13:59

Това е дължи най-вече на рутината покрай теб. Забелязала съм го и по себе си, ако съм по-демотивирана, по-изтощена психически забравям много. Еднообразието и еднаквите задачи водят до това, човек спира да тренира мозъка си и за това не го използва ефективно.
Същото се случва с жените, които се връщат от майчинство, просто мозъкът им не е настроен.
Опитай се да четеш повече, да решаваш кръстословици и сама се предизвиквай. Няма кой да ти помогне, ако не си помогнеш сама, сега забравяш само защо си отишла до магазина, но ако забравиш повече?
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот nefertiti » 26 Апр 2017, 15:42

Записвай си повече, за да не си натоварваш мозъка да помни един милион неща..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Апр 2017, 21:17

За всичко си трябват тренировки. Освен записването трябва да разнообразяваш ежедневието си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Snejna » 10 Май 2018, 09:07

Понякога усещам наистина, че забравям повече, отколкото е полезно за една разсеяна душа. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Буба Мара » 10 Май 2018, 14:29

Аз винаги съм го усещала, правили са ми забележки дори за това, но аз съм малко инат, не мисля че е чак такъв проблем, поне все още не ми е носил негативи че да пожелая да го променя. Ако на теб ти пречи и се върнеш няколко пъти до магазина, сама ще се постараеш да не ти изскачат разни такива неща от ума :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Май 2018, 14:57

тъпото екогато се забравят и важни неща, а не само ежедневни глупости като да се върнеш до магазина, мозъците ни откровено са закърнели, не ни се налага да помним нищо и да ги стимулираме по какъвто и е бил начин. Извършваме само рутинни глупости, за които естествено, мозъка ни спира да се товари.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Юни 2018, 19:00

Имала съм такива моменти, особено, когато се чувствам изцедена и изморена на работа, тогава сменям попрището и нещата се оправят, сякаш мозъка ми почва да отказва. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот Pipilota » 02 Юли 2018, 14:28

Охо, стой, че гледай! много съм разсеяна, изморена съм от еднообразието, което ме е обвзело и не мога да запомня нищо. Затова все си търся варианти да се разнообразявам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Усещате ли, че ставате по-разсеяни и забравяте повече?

Мнениеот ivan.stoqnov » 11 Юли 2018, 17:01

разсеян ми и как няма като вън е лято и от едн известно време насам в мислите си съм на морето и пия студена биричка, а тялото ми е на работа. :lol: :lol: :lol: :lol:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron