Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот Viktor_11 » 26 Апр 2017, 15:56

Родителите ми постоянно се чудят за какво да ми се бъркат в живота и постоянно повтарят едно и също... "Щом живееш под моя покрив, ще правиш каквото аз искам!" ... или например "Няма да се виждаш с този и с онзи" и какво ли още не!
и то не само в тийнейджърска възраст, но родителите имат способността да лъжат и да ни манипулират от малки. сетих се, щото вчера се видяхме с братовчедка ми, която има момиче на 4-5 годинки. То искаше нещо, само че тя все намираше как да го забаламоса или излъже :shock:
Защо го правят? Не разбирам! Във форума има много родители и ще се радвам на техния отговор, и вие самите усещате ли се, че казвате репликите на вашите родители, които толкова сте мразели преди? :?:
Viktor_11
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2017, 12:28

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Апр 2017, 21:06

Парите Да не растат по дърветата?
Ти където отиваш, аз от там се връщам... хаха тези са ми любимите
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Апр 2017, 21:37

Тея всички съм ги чувала и са ми любими... Парите да не растат по дърветата ми е фаворит, макар че ние никога не сме били някакви ламтящи за различни неща.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Апр 2017, 09:54

Майка ми продължава с една и съща реплика "Аз като бях на твоите години...."
То на моите години не беше работела по бригади, не беше мълчала на родителите си, не смеела баща си да погледне в очите, на моите години вече и две деца имала... Изобщо, натоварен живот имала жената, а аз на моите години не правя нищо.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 10:54

Тези реплики се въртят в живота, докато си у нас, докато аз нося парите, докато аз те храня, докато не знам си какво си. Тийновете трябва да се примирят, защото и ние сме били на тяхното място и сега използваме същите думи, правим неща, които сме си казвали "това никога няма да го направя с моето дете'' и т.н.
Трябва да простим на родителите си, защото често им се качваме на главата.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот Jully » 27 Апр 2017, 12:14

"парите да не растат по дърветата" е моята запазена марка. Да не е всеки ден, но на седмица поне по 4 пъти я използвам. :roll: Сигурно не им е приятно на децата, но какво да се прави.... :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот Guppy » 27 Апр 2017, 14:29

Виктор, трябва да разбереш родителите си, често ни подлагате на такива неща, че не можете да си представите с малките си главици все още!
Един ден, когато станете родители ще гледате и разбирате живота много по-добре и по-различно.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот Stark » 27 Апр 2017, 14:32

Всеки ден чувам едно и също... "как може да си такава!" направо се побърквам, какво значи "такава", каквато съм си, такава съм. не мога да кажа, че съм лоша, непослушна или, че им създавам проблеми.. но не, ежедневно ми се напомнят някакви грешки.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот klarissa » 27 Апр 2017, 15:58

"Омръзна ми да се занимвам с вас!" Това е моята запазена марка. :mrgreen: Но пък какво значение има, децата трябва да го приемат, и ние сме хора.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Какви са най-честите реплики на вашите родители?

Мнениеот skyfly » 27 Апр 2017, 16:00

Нямам такива запазени марки, като реплики. :))) отдавна нищо съществено не съм казвала или нещо подобно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта