Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Мнениеот Буба Мара » 01 Окт 2018, 15:32

Ако нещо се отразява толкова зле и желаем да ги отучим децата, малко трудно ще стане. Аз бих процедирала така - ето, казах ти това и това, а ти виждаш ли, изобщо не ме чуваш (не като упрек, а като да споменаваш факт). Чувствам се обидена и така нататък, а това е важно не само за мен, ами и за теб, защото еди си какво си. Приемам, че това го правиш, защото се разсейваш лесно без да се усетиш и това е неволно, защото аз знам,че си добро и умно дете, за това, когато имаш други отговорности ще оставим таблета настрана. Или нещо от рода. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Окт 2018, 18:08

Ха кажете лек, че и мен живо ме интересува тази тема. Моите синковци зяпат тоз телевизор все едно е майка им, а там такива глупсоти дават, че като се заслушам някой път и лошо ми става, а уж съм голям мъж. Към таблетите и телефоните още не съм забелязал да имат кой знае какви пристрастия, според зависи. като са сами в къщи не ги и поглеждат, но в училище е друга работа. Още що излезат от там и сядат на пейките и като облъчени.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Окт 2018, 22:38

Ей сега детето е наказано и пак е на телевизора, направо се побърквам, наистина се прекалява с анимациите... ама как се обяняснява, те не разбират, че е лошо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Мнениеот new_girl » 02 Окт 2018, 13:03

Това е големият бич на днешното време.Аз имам две момчета и разбира се имаме същия проблем, но те знаят че игрите са в ограничено време. А моя близка е още по-категорична, от 1 година нямат дори телевизор вкъщи.Тя ми сподели,че така прекарват повече заедно,играят семейни игри,четат книги.Но техните деца са още малки ...
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Как да отуча децата от телевизията и таблетите?

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Окт 2018, 13:52

Крайностите са излишни. :roll: Аз предепочитам да отделям време за децата си да правим нещо, вместо да ги оставям, скуката привлича към телевизора.
Ако има друго занимание в семейството, никой няма да гелда тв. Тези хора, за които казваш, без телевизора, защо не могат да правят същите неща, и да имат телевизор?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron