Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот skyfly » 27 Апр 2017, 15:50

Мислите ли, че децата ви са участвали някога в тормоз над съученици или че те са били жертва на тормоз? Постоянно се разказват и случват някакви неща, които говорят за тормоза в училищата. Ето и последния случай с тормоз в Ямбол, ученици били друго момиче и какво ли още не!
Как бихте реагирали, ако детето ви тормози някое друго дете и вие разберете? Ще дигнете ли ръце или... а ако вашето дете е жертва на тормоз, как се реагира най-правилно?
Скоро и моите деца ще навлязат във възрастта, в която ще се тормозят едно друго и не искам да треперя всеки ден за това, какво се случва... :roll:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2017, 21:07

Да, да и да! писала съм подобна тема дори, но не толкова хипотетична. Много ме притеснява това, че децата са различни и се дразнят и изпускат нервите си! Дали ние родителите сме виновни за това, не знам, но това са фактите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот Krum » 28 Апр 2017, 10:10

Аз всеки ден минавам покрай едно училище и там е някакъв ужас... децата викат, все има по едно, на което му се подиграват за нещо.. Явно има сериозен проблем и той е в родителите, че толкова са разглезили децата си , също и модела от филмите, на лошите и тормозещите обикновените и по-невзрачни.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот S_Milenska » 28 Апр 2017, 10:17

Имах съмнения преди година, когато бяхме още в Бг. Имаше едни период, в който се срещаше с едни момичета, които аз хич не одобрявах и мисля, че е била от властните в класа и от готините. На родителски срещи се бяха споменавали някои случаи с участието на приятелките й и мисля, че когато и тя се е присъединила това не е приключило. Но се радвам, че се махнахме от там, тук няма подобно нещо като тормоз в училище.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот Локумът » 28 Апр 2017, 11:42

Участници не са били, но се бяха сбили с един много отворен, който се правил на герой от американски филм и се опитвал да тормози голяма част от децата. :lol: Срещата после с родителите беше много интересна, децата и те там, бяхме една малка циркова тумба, лошото е, че бяха наранили доста побойника и родителите му бяха наскачали да вадят медицинско и да обвиняват, само че първоначалната жертва, вече имаше такова и те се укротиха набързо. Повече този случай не се е повтарял.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот Jully » 28 Апр 2017, 14:48

Надявам се, че не са ставали жертва и да не бъдат. От това най-много се притеснявам, но се надявам ако има нещо, те да са склонни да ми кажат и да намерим решение на проблема.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот Pipilota » 28 Апр 2017, 23:01

И мен ме е страх от тяхната реакция и евентуален разговор с родителите, не съм голяма бранителка на децата, а на мъжа ми в това отношение изобщо не може да се разчита.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот silvia.simeonova » 07 Май 2017, 01:53

Децата ми са постояно тормозени в училище. Ходих да се разправям,но всичко напразно. Директорката отказва да ми даде отпусните. Аз вече здравословно не съм добре.
silvia.simeonova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Окт 2016, 11:24

Re: Мислите ли, че децата ви са участвали в тормоз в училище?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 13:39

silvia.simeonova написа:Децата ми са постояно тормозени в училище. Ходих да се разправям,но всичко напразно. Директорката отказва да ми даде отпусните. Аз вече здравословно не съм добре.

Как тормозят децата? Директора и учителя не вземат отношение, така ли?! :shock:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта