Тънкостите при приготвянето на крем карамел?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Тънкостите при приготвянето на крем карамел?

Мнениеот Frac » 24 Юли 2018, 16:57

Това, което правя аз и според мен има значение: загрявам млякото -да е топло, не завряло. При него добавям 1 чаша захар още докато е на котлона, за да се разтопи. Отделно яйцата гледам да ги извадя по-рано, за да са със стайна температура. При яйцата слагам 1 чаша захар и бъркам. На тънка струя и с едновременно бъркане прибавям млякото. Не мога да чакам да изстине :razz: . До края процедурата я знаете :) Аз лично използвам купички алпака и слагам вода до средата. До сега само 1 не ми се е получавал, аз и моите мъже вкъщи сме мн доволни. Дано съм помогнала на някой :) Успех момичета.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Тънкостите при приготвянето на крем карамел?

Мнениеот Dalia » 30 Юли 2018, 17:53

Frac написа:Това, което правя аз и според мен има значение: загрявам млякото -да е топло, не завряло. При него добавям 1 чаша захар още докато е на котлона, за да се разтопи. Отделно яйцата гледам да ги извадя по-рано, за да са със стайна температура. При яйцата слагам 1 чаша захар и бъркам. На тънка струя и с едновременно бъркане прибавям млякото. Не мога да чакам да изстине :razz: . До края процедурата я знаете :) Аз лично използвам купички алпака и слагам вода до средата. До сега само 1 не ми се е получавал, аз и моите мъже вкъщи сме мн доволни. Дано съм помогнала на някой :) Успех момичета.

:thankyouyellow:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Тънкостите при приготвянето на крем карамел?

Мнениеот qwerryyy » 26 Сеп 2018, 12:22

Frac написа:Това, което правя аз и според мен има значение: загрявам млякото -да е топло, не завряло. При него добавям 1 чаша захар още докато е на котлона, за да се разтопи. Отделно яйцата гледам да ги извадя по-рано, за да са със стайна температура. При яйцата слагам 1 чаша захар и бъркам. На тънка струя и с едновременно бъркане прибавям млякото. Не мога да чакам да изстине :razz: . До края процедурата я знаете :) Аз лично използвам купички алпака и слагам вода до средата. До сега само 1 не ми се е получавал, аз и моите мъже вкъщи сме мн доволни. Дано съм помогнала на някой :) Успех момичета.

Не е ли много захарта така - цели 2 чаши? В моята рецепта, захарта се слага в млякото и после това мляко се смесва с яйцата. Ще пробвам и твоя вариант. За мен най-голямата тънкост е в печенето, да стане гладък, а не на шупли.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Тънкостите при приготвянето на крем карамел?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Сеп 2018, 12:13

Уж се славя като човек, койот може да готви, ама крем карамел не правя, голям си е каприз това, трябва си умения, които аз май нямам или рецепта, която нямам! На мен винаги ми тава на шупли, и вингаи го пека 100 часа, определено, в Мастършеф искат да се пече за 1 ча,с но за мен е непостижимо това. Те и за тва толкова се дънят на тоя десерт де...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта