До кога трябва да се храни бебето нощем?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот Катето » 27 Окт 2017, 10:36

Децата са различни, ако са на кърма, тя е различно хранителна за всички деца, едни ядата по-малко, други ядат повече, кърмата е с различен състав. Ако бебенцето качва по малко, как може да бъде ограничено, а ако качва по повече, може да бъде спирано малко преди да се е нахранило, за да се намали количеството и пак зависи какво е яло преди това.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Окт 2017, 12:17

Нали в наши дни се съветва да се следва ритъма на детето, да си яде, когато му сея де, дали по-често или по-рядко зависи няма голямо значение, стига то да расте и да наддава нормално и да е спокойно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот Gold » 27 Окт 2017, 17:14

И аз съм чувала от приятелки, че е индивидуално. Сигурно един ден, живот и здраве, като имам бебе ще ми е много тегаво нощем да ставам да го храня.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Окт 2017, 12:21

Сега, ако имам бебе, бих го оставила да се храни колкото често иска, но с по-малки порцийки. Преди давах повече на моето, все следвахме часове, а когато стана на 3 месца реших, че вече не е нужно да се храни през нощта и спрях. А той миличкия, беше толкова кротък, ревал един ден и после ни гък ни мък :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот Kaya » 24 Авг 2018, 10:59

Ако е на кърма, докато е гладно, защото кърмата не винаги е толкова хранителна, за разлика отсухото мляко, което е с точните дози подобрители и т.н. и засища много повече. А и често децата на АМ са по-пълнички. Затова при тях може да се въведе и режим, но кърмените е добре да бъдат оставени на спокойствие да се хранят колкото пожелаят.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: До кога трябва да се храни бебето нощем?

Мнениеот Дони_ка » 06 Мар 2019, 13:07

Не можеш насила да отучиш детето от хранене нощем. Колкото и да ти се иска. Някои се отучват на 2 месеца, други на година още пият мляко.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron