Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юли 2017, 13:43

Маруся написа:Някой хора работят и през нощта, не само събота и неделя. Да ги направят денонощни градините и да си ги вземате само по празници. Ама пък някой и тогава работят... Да се чудиш кога им е останало време да ги направят тези деца, сигурно и това е станало на работа.

Много грозно мнение, най-вероятно на жена, която е гледала деца или много отдавна, или се възприема за свръх майка. Аз например нямам къде да оставям детето си, няма баби, дядовци, никой не желае да го гледа, ангажирани били. Ами ако нямам възможност? В наши дни всичко струва пари. Има хора оставят децата си на седмични детски градини заради нощните смени и да могат да ги прибират, за да си ги видят. Много лесно се съди! Вярно, че децата трябва да са приоритет, но малко са работите на редовна смяна от 8 до 5! Би било супер облекчение да са денонощни градините, да, защо да не?!?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:23

Сигурна съм, че всички родители, които имат малко време с децата си с радост биха сменили мястото си с госпожата от по-горния коментар. Лесно се съди отстрани, но аз съм виждала родители, които не са се засичали с децата си от 2 седмици и нямате идея каква радост се чете в очите на децата и каква тъга в очите на родителите!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Rali_hr » 02 Авг 2017, 14:52

Бих ако имам нужда,както съм работила на смени, няма делник и празник, добре че мъжът ми беше редовна работна седмица, та уикенда ги гледаше. Ако и вдамата бяхме на смени не знам къде щеше д аму излезе края.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Pipilota » 02 Сеп 2017, 10:45

Ако се наложи детето да ходи на детска градина през уикенда, бих го изпратила, все пак при работата на смени, може почивните дни да са вторник и сряда - така че тогава може да е с родителите си. Не всички имат баби, на които да разчитат. Много е трудно, някои незнайно за тях могат да жонглират между работа, градина, задължения, а в наши дни знаете, че на много места се работи уикендите. Виждала съм случаи родители да въртят така смените си, че не се засичат, все за да има кой да гледа детето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот kikimoraa » 03 Сеп 2017, 09:26

И аз мисля така, че кой когато има почивен ден ще е с децата си, а детката градина през почивните дни може да помогне на много родители.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron