Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Rali_hr » 03 Май 2017, 15:51

Обмисляли били да въведат промени в закона за предучилищно и училищно образование. Освен това, може да се предложи и отглеждането на деца от други градове за летните ваканции, до колкото разбрах. Вие какво мислите за това, много от родителите работят и събота и неделя, дали вие бихте изпратили децата си на градина? Обаче уловката е, че градината от 8 до 12ч и без осигурена храна. Звучи ли ви достатъчно за ангажираните родители и изобщо, какво мислите за съботната детска градина?
А извънредната занималня ще струва по 100 лева на месец за децата, които не са от детската градина, а са на обучение през лятната ваканция. :roll: Как ви се струват промените?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Май 2017, 16:21

Аз не бих ;)) виж, занималнята през лятото е супер за малките ученици, които се чудим какво да ги правим, макар че надали се има предвид тази възраст. Но иначе да го изпращам в събота и неделя на училище по-скоро не. Ако съм на работа, то най-вероятно ще съм на работа целия ден и таи занималня до 12ч по-скоро ще ми създава проблеми от към прибирането, отколкото да намеря кой да го гледа от сутринта. :roll:
Добре е все пак, че мислят в някаква посока за облекчаването на родителите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Rali_hr » 04 Май 2017, 10:01

Това, че градината е до 12ч е много странно. Най-малкото повечето смени са до 14ч. и изведнъж родителите трябва да мислят и кой да прибира детето. Съдя по себе си, когато съм на работа и децата трябва дас е прибера то някъде по обяд или когато и да е, много по-трудно намирам кой да го направи, отколкото да намеря кой да стои с тях през целия ден. От тази възможност могат да се възползват само хора, които живеят с родителите си.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Anka » 04 Май 2017, 10:29

За 4 часа не е голямо облекчение за родителите, при положение, че те работят в това време. Ако се направи целодневно ще е по-добре. Но явно хората успяват да се справят и без градина през уикенда. Малко хора според мен биха се възползвали и без друго рядко виждат децата си..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Krum » 04 Май 2017, 11:49

Не бих го пратил, колко малко време имаме да прекараме с децата си, че остава и да ги пращаме по градините и през почивните дни.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот уморена » 04 Май 2017, 12:00

Ако имам нужда, ще ги пратя, зависи каква е работата. Дории да са до обяд, могат да се приберат на обяд дори и с такси - някой познат таксиметров шофьор може да ги докара до вкъщи или до работата.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Kaya » 04 Май 2017, 15:57

не бих го изпратила и този ден там, вместо да си почин едетето и да се откъсне от училищната обстановка. Но със сигурност ще има родители, които биха се възползвали.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Lollipop » 04 Май 2017, 16:09

Не си го пращам аз, нека си почива. Представете си как ние сме всеки ден на работа, само защото някой ни задължава, ще се изморим нали, с децата е същото и те си искат времето у дома.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот уморена » 17 Май 2017, 15:55

Ако нямате кой да ви гледа детето и се чудите всеки уикенд какво да го правите, защо да нае използвате тази възможност и тази опция? Добре е, че се мисли и за родителите, които работят през почивните дни, още по-добре ще е, ако направят градините целодневни, но това означава, че трябва да се увеличи персонала, за да могат да се покрият смените.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Бихте ли изпратили децата на детска градина през уикенда?

Мнениеот Маруся » 19 Юли 2017, 13:40

Някой хора работят и през нощта, не само събота и неделя. Да ги направят денонощни градините и да си ги вземате само по празници. Ама пък някой и тогава работят... Да се чудиш кога им е останало време да ги направят тези деца, сигурно и това е станало на работа.
Маруся
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Ное 2016, 23:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron