Природни методи за справяне с екзема?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Природни методи за справяне с екзема?

Мнениеот Lisica » 09 Май 2017, 11:39

Никога не съм имала екзема, но сега ми се появи, лекувах се веднъж с класическата медицина, обаче вместо подобрение получих алергична реакция. Затова искам да пробвам с някакви природни средства за справяне с екземата. Не е голямо пространството, нито ме дразни толкова много, но все пак не е нещо, с което се гордея по кожата си. :roll:
Досега пробвах да я мажа с розова вода, но без особен ефект. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Природни методи за справяне с екзема?

Мнениеот Jully » 09 Май 2017, 14:22

С мед третирай мястото, той е страхотен за всякакви кожни разразнения, но е важно ад не прекаляваш с него, защото може да се обринеш излишно! По 2 пъти на ден стига да намазваш мястото с памучно тампонче.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Природни методи за справяне с екзема?

Мнениеот vanessa_ » 10 Май 2017, 11:03

Аз съм имала екзема по ръцете, направо ме беше побъркала. Успях да се успокоя само и единствено с Хума. Разтваряш я в малко водичка и мажеш мястото, само че изсушава кожата доста, затова е добре да не я нанасяш на големи участъци.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Природни методи за справяне с екзема?

Мнениеот papitu » 11 Май 2017, 12:57

"чистотел", българското име на билката е "змийско мляко". изпробвала съм го при екземи и винаги действа - само след 3-4 обилни намазвания на кожния участък. среща се навсякъде в България, обича сенчести и влажни места, но може да я намерите и огрята от слънце:
[url]=http://www.ayzdorov.ru/tvtravnik_chistotel.php#part4[/url]
papitu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2017, 12:41

Re: Природни методи за справяне с екзема?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2017, 14:52

papitu написа:"чистотел", българското име на билката е "змийско мляко". изпробвала съм го при екземи и винаги действа - само след 3-4 обилни намазвания на кожния участък. среща се навсякъде в България, обича сенчести и влажни места, но може да я намерите и огрята от слънце:
[url]=http://www.ayzdorov.ru/tvtravnik_chistotel.php#part4[/url]

Гледам, че има и на екстракт от аптеката, би ли свършило работа, или трябва да е билката?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта