Разхищение ли са баловете?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Локумът » 09 Май 2017, 12:40

Тази година децата ми завършват училище. Купихме костюми, всичко както си му е реда, нещо универсално, не много скъпо. Но постоянно се искат някакви неща от родителите - пари за подарък на учителя (минимум почивка в чужбините или някое скъпо спа), екскурзия на морето (230 лева), снимки и камера около още 100 лева им искат... :shock:
Не че съм стиснат и за щастие нашите минават на половина, че нали са двама и от нещата за гледане, избраха да вземат само албум - без видео. Отказаха и екскурзията, въпреки че за нас средствата не са проблем. Но много деца искат и искат все повече неща за баловете си - скъпа кола, скъпа рокля, ако са момичета, прически, бижута...
Кой превърна баловете от обикновено напиване в официални рокли в това,което е в момента?! :shock: Вашите деца искат ли "всички есктри" на бала си или сте минали по-тънко? И всъщност, децата ли са виновни, че баловете са такива, или ние сме виновни, че не налагаме граници в пръскането на пари, а някои бизнесмени знаят как да се възползват.. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Lisica » 09 Май 2017, 12:49

Аз завърших миналата година, спестих всичкото броене, викане и показване през прозореца на скъпа кола, често под наем. И за мен е разхищение, но не само на пари, но и на морал и на здрав разум. До голяма степен проблемът е в родителите, те искат децата им да се чувстват като богопомазани в този ден и постоянно изискват детето им да ИМА бал, да има най-скъпата рокля, да има най-най-най. Малко са тези, които постъпват рационално и обмислят покупките.
Мои съученички дадоха по стотици за роклите си, дадоха сумати пари за бижута, обувки и прически, а до края на вечерта вече всички бяха съсипани. Но родителите натискат, да имаш, да си хубав, половината град ме познавал, как ще се покажеш така.. и общо взето, те си плащат, но и те са виновни. Много деца изобщо не се вълнуват от бала и също така, не биха отишли на него, дори, ако ги оставят. :???:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот kalina_216 » 09 Май 2017, 14:00

О, да със сигурност е прекалено скъпо всичко, а и не само за парите.. както сте казали разхищение е и за много други неща. :roll: Моят бал беше сравнително скромен, и наистина е за роднините, както и сватбите, рядко са наистина направени така,както ги иска ученика.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Notification » 09 Май 2017, 15:45

Поредния начин за избиване на комплекси. Не знам обаче кой ги избива - келешите ии родителите им?
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот nefertiti » 09 Май 2017, 16:35

Notification написа:Поредния начин за избиване на комплекси. Не знам обаче кой ги избива - келешите ии родителите им?


Може би и двете страни..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот qwerryyy » 10 Май 2017, 11:34

Родителите са виновни, че оставят абитуриентите да правят каквото си поискат. :!: трябва да има малко контрол, но само да обвиняват тийновете, че са такива или онакива не е честно! Все пак родителите им също са виновни, защото са тези,които позволяат и плащат.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Lili_pili » 10 Май 2017, 12:10

Защо да са разхищение, аз ходих на моя бал с огромно желание и бях много щастлива, че съм отишла. Кога иначе ще имам възможност да нося такава официална рокля, такива обувки, да бъда на прическа, да бъда приготвяна толкова специално? Вярно, предстои и сватба някой ден в живота ми, но тя не е така сигурна, както завършването на училище. :mrgreen:
А дали е разхищение или не, всеки си преценя според джоба.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот Lili_gagarin » 10 Май 2017, 14:42

Чак да са разхищение, всеки решава как да направи бала си, вярно, че се превърнаха в цирк ама никой не е виновен за това, тези, които празнуват превръщат в това баловете, пък и те после си берат срама.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2017, 15:59

Винаги е имало такива, които иска да се покажат като нещо повече, да изведат цялата рода на ресторант. Да се тегли кредит за това нещо обаче е простотия, не само на детето, но и на родителите и як сигнал, че нещо възпитанието и изграждане на ценностна система рязко се е разрушило. Когато аз завършвах нямах никакви проблеми да се справя с бала си, не съм давала излишни пари за абсолютно нищо, прическата ми беше 8 лева, грима ми беше 10 лева. И то повярвайте, не съм толкова стара, завършила съм преди 10 години и тогава прическите бяха по 50-80 лева а гримовете бяха по 30-50 лева ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разхищение ли са баловете?

Мнениеот magic_boy » 11 Май 2017, 09:50

Аз тая година завършвам и не знам нашите колко са дали за бала, не сме се охарчвали излишно, което е и глупост. Някои съученици ще ходят на море в Турция аз отказах. Предпочитам да дам парите за нещо, което ще ми е по-полезно. Всичко е въпрос на възпитание и възприемане на света. Еднаот нашия клас, баща й ходи с един и същи анцуг а тя е с най-модерния телефон и цялата окичена със злато.. :roll:
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron