Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот kalina_216 » 09 Май 2017, 14:32

Хранителните разстройства не са само анорексия и булимия, държа да отбележа. Системното преяжане и прекаляване с храната, емоционалното хранене, това също са хранителни разстройства.
Дори и да не сте били диагностицирани, помислете си добре какво се случва с вас и сами можете ли да сложите подобен етикет за вас, че имате хранително разстройство?
И най-важното, ако сте имали или усещате, че сега имате такъв проблем, как сте се справили или какви планове и какви усилия полагате в тази насока?
Аз мога да кажа, че страдам от хранително разстройство, затова и търся някой, който да сподели с мен.. и да си бъдем взаимно полезни. При мен хранителното разстройство е това, че аз се храня емоционално и не спирам, много, много често, често докато не повърна, което вече ме води и към булимия.. Все си налагам граници и когато ми се случи нещо отново започвам да ям... Как се излиза от този порочен кръг?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот Notification » 09 Май 2017, 15:43

не мога да кажа че имам няккакво хранително разстройство.. обичам да ям, но и знам кога да спра, при теб обаче не звучи така..
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот vanessa_ » 10 Май 2017, 10:38

Преди няколко години имах подобно, типично за нас, а именно емоционалното хранене, точно както и ти го описваш. Не спирах да ям преди да преям толкова, че да не мога да дишам. Ако имах проблеми автоматично започвах да търся някаква храна, не подбирах какво е - можеше да ям фурми с хляб и сирене, до толкова дори не търсих вкус.
Успях да се справя с много силна воля, много строга диета, която и аз не знам как изпълних. Отказах се от всичко пакетирано, започнах да ям редовно и в нормални количества.
Отнема много време, но резултат има. Сега отново посягам към някои забранени неща, но рядко и когато се притесня или изнервя, хапвам ядки.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот qwerryyy » 10 Май 2017, 11:46

След като самата ти осъзнаваш, че имаш проблем, това ще е хубаво, защото така ще можеш да се справиш. Разговори с психолози и подобряването на живота, като спортове, хобита могат да ти помогнат. Ако си намериш нова страст, която не е яденето, а и дори храненето да е, може да се ориентираш към здравословно такова.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот m0n4eto » 11 Май 2017, 16:03

vanessa_ написа:Преди няколко години имах подобно, типично за нас, а именно емоционалното хранене, точно както и ти го описваш. Не спирах да ям преди да преям толкова, че да не мога да дишам. Ако имах проблеми автоматично започвах да търся някаква храна, не подбирах какво е - можеше да ям фурми с хляб и сирене, до толкова дори не търсих вкус.
Успях да се справя с много силна воля, много строга диета, която и аз не знам как изпълних. Отказах се от всичко пакетирано, започнах да ям редовно и в нормални количества.
Отнема много време, но резултат има. Сега отново посягам към някои забранени неща, но рядко и когато се притесня или изнервя, хапвам ядки.


дано нямаш проблеми за в бъдеще. всичко идва от мотивацията, вярвай че може да се справиш с всичко и ще го направиш.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот Kremiliya » 11 Май 2017, 16:13

Вече не мога да кажа какво ми има, аз съм така, колкото и да съм на диета, от както съм на диета де съм с 10 кг отгоре, винаги изпадам в някакви дупки и ям, било то щото диетата не ми върви, защото нямам настроение, не постигам резултат и вместо да сваля - качих доста килограми и с които трябва да се боря...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот kalina_216 » 03 Авг 2017, 11:30

Креми, много етрудно човек да се справи. Аз продължавам да съм вечно на режими, сякаш не мога да се отпусна, дори ежедневното ми ядене е стрктно проследено от мен. Вечет ова ми тежи и все пак, немога да му сложа края. успокоявам се поне, че излезнах от голямото дъно и по-скоро манията ми премина към здравословното хранене, отколкото към друго..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2017, 09:24

Не ми се е случвало да имам хранително разстройство, но пък ние не приемаме преяждането и яденето като за последно за хранително разстройство, макар че е точно такова. Но и от това не съм страдала, винаги съм била леко злояда и подбирам доста какво ям.
Само че спряването с такива проблеми е много трудно, трябва да се промени мисленето, а то никак не е лесно. А да успееш и да се накараш да ядеш по-малко или изобщо да включиш режим на хранене в ежедневието си, дори и физически създава дискомфорти.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот skyfly » 04 Авг 2017, 11:34

Не. За мен храненето е ритуал, от който не мога да се лиша. Винаги полагам старание чинията ми да изглежда добре, да бъде добре сложена и подредена, да изпитвам удоволствие от храненето. Не държа на големите порции а на разнообразна и богата храна. Винаги са ме учили, че е важно как се поднася яденето, че не трявба да се преяжда, така съм израснала, така уча и децата си.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Страдали ли сте от хранителни разстройства?

Мнениеот kikimoraa » 25 Сеп 2017, 14:43

Почти всеки човек е страдал от хранително разстройство, но просто не го е осъзнавал като такова,или не е обръщал внимание на съществуването му, защото не знае, че това е хранително разстройство.
Преяждането, прекаляването с храната, търсенето на нещо сладко след всяко ядене, отказването на някаква група храни, всичко това са хранителни разстройства.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта