Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот klarissa » 10 Май 2017, 14:53

Бях вчера на родителска среща на дъщеря ми която е в 3 клас и обсъждахме, че има много агресивни деца в класа. Днес се повдигна въпроса, че това е от липса на любов. Но на мен не ми се струва така, как може да е от липса на любов? :?: Всеки обича детето си, всеки, който се грижи за детето си го обича много силно и би направил всичко за него.. Как така това е причина за липсата на добро поведение и за агресията? Не е ли точно обратното - много любов, обгрижване и научаване, че трябва да получава всичко по един или друг начин и от там то агресивно да се опитва да постига целите си? Защо винаги казват, че агресията от липса на любов?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот Lili_gagarin » 10 Май 2017, 15:40

Има си известна доза липса на любов, децата не се нуждаят от различни финансови истори и подаръци а се нуждаят от любов и внимание. Родителите често нямат време да разберат какво искат децата им и от каков се нуждаят емоционално, но намират време и възможност да им купят малко любов под формата на играчка. В резултат на това те не знаят как да изразят емоциите си.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2017, 15:54

Не мога да кажа, в нашия клас имаме едно проблемно дете и майка му и баба му изглеждат много мили, не знам от къде е видяло липса на любов. Детето дори на външен вид изглежда калпазанин. надявам се да успее да надрасне това държание и да се подобри.. но проблемът е, че самото то е много самотно и търси по такъв начин внимание, дали и това е липса на любов не знам. Децата са обичани винаги от родителите си, но някои приемат света по-различно. Аз никога не бих сложила определени от типа на това, че децата са агресивни заради липса на любов.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2017, 21:08

Има си значение! Децат атърсят внимание, а вниманието е любов, това им липсва. внимание, взаимност, приемане на техните проблеми, говорене, прегръщане и целувки. Това искат децата и за това се надявтат и молят. Когато знаят, че са обичани те са склонни да изтърпят малко неразположения.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот Paladin » 11 Май 2017, 11:04

АГРЕСИЯТА ОТ ЛИПСА НА ВНИМАНИЕ НЕ ОТ ЛИПСА НА ЛЮБОВ. Родителите даже прекаляват с любовта обгрижването на децата си.. някакви разлигавени келеши отглеждат ВСИЧКИ. Ако са научени малко на отговорност, знаят, че не всичко, което лети се яде, положението няма да е такова. А и трябва да се отделя време за спортни занимания и повече изразходване на енергия, ама е по-лесно да седят вкъщи да дремят на телевизора или пред телефона за 1000 лева, вместо да излязат да потренират и да изразходят енергията си ползотворно.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот Jolene » 11 Май 2017, 11:30

Каква е разликата между внимание и любов? Нима любовта не се изразява във вниманието, което получаваме? Да, някои деца са самотни, но за това може и да няма конкретна причина.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Дали агресията наистина е заради липса на любов?

Мнениеот Роуз » 08 Ное 2018, 12:05

Липса на внимание, на любов, на заинтересованост към живота му, на разбиране...Това са основните причини, според мен.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron