Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 15:25

Има деца, които не могат да си позволят да бъдат хранени много разнообразно, за мен е важно храната, която се носи да е достъпна, а колко здравословна е личен избор. Но се е случвало дете с алергия за кратко време да си носи плодове като кокос, манго, диня (през зимата) и т.н., на остнаалите деца им се прияждаи не е приятно. Хубаво е да се внимава за тези неща, но и в същото време да не се поощравя боклукчавата храна.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот qwerryyy » 16 Юни 2017, 11:27

Не е добре храната да е някаква екзотична или непозната, но традиционни за нашите ширини неща могат да се ядат и без това да е проблем, нали така? Само желание трябва да има човек да даде на детето си нещо качествено за ядене. А когато з аучулище няма какво да яде, винаги може да му се направи и изпрати едно мюсли.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот kauda » 16 Юни 2017, 14:52

Тук не става въпрос за ядене на трюфели, момичета. Става въпрос за една майка, която обръща внимание на храната на детето си, иска то да се храни пълноценно и качествено, с домашна вкусна храна, да не яде пакетирани храни. Това е нормално и трябва да е цел на повечето родители, а не да се чудят как по-лесно да минат и да не се ангажират с храненето на децата си. На мен би ми било неудобно, ако знам, че децата в класа на моето се хранят добре, а то си носи солети.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Lollipop » 16 Юни 2017, 15:51

МНого добре казано! Трябва родителите да се замислят и да обърнат по-голямо внимание на храненето на своите деца. Не казвма да им се забрани всичко, но то наистина да междинно хапване и по малко, а да не замества цяло основно хранене.Много често се замества цяло ядене с някаква глупост, поради каква причина за мен е необяснимо. Родителите може би нямат време. Но ако ще е така, по-добре да му се намаже филия с масло и кашкавал,пак по-добре от вафли на закуска.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот sky_100 » 15 Ное 2018, 15:07

Да, гледам да е питателна. Задължително присъства плод или зеленчук, малко въглехидрати и понякога пращам ядки. Един ден от седмицата сме се разбрали да пращам джънк, по едничко. Колкото да си начеше крастата.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот IvanovA_Stef » 16 Ное 2018, 10:53

Изпращам плод/ зеленчук, понякога ядки. Иначе обядват в стол.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron