Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 11:55

Една майка на родителската среща се оплака, че някои деца ядяли не знам си какво си в общото следобедно хранене и тя била против това, че някои деца ядат нещо, което може да поискат и другите. :shock: Конкретно бяха споменати ягоди, ядки и усетих, че камъните са в моята градина. Защото аз лично изпращам подобни неща на децата ми за следобедното хапване, днес например имат бутер баничка със сирене и една купичка ягоди, вчера бяха с филийки с тахан, ядки и отново ягоди, предишния ден си хапнаха сладкиш със сушени плодове. Масово децата ядат сандвичи, кроасани, вафли, солети и бисквити. Разбира се, купувам и на моите, но гледам купуването да е 1 път седмично, а през другото време да са с домашна храна, но явно децата се оплакват.
Защо и правилно ли е да се съобразявам аз с това, че другите родители нямат желание да отделят време да организират по-добро меню на децата си? Трябва ли да се съобразявам с това, каква храня носят моите деца в училище? :?:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот fawla » 11 Май 2017, 14:00

Защо да трябва да се съобразяваш, ти не си му пратила нищо кой знае какво, а са все неща, които се намират лесно, останалото е желание както и ти самата си казала. Защо ти да трябва да носиш вината и да наказваш децата си за чуждия мързел? Изобщо не си ги слагай на сърце и дори бъди още по-атркативна, че да ги дразниш, туко виж някой родител се сети да започне и той да прави нещо за децата си!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 14:02

Не искам да съм някоя гаднярка, която не се съобразява с останалите, но все пак, след като им е позволено да си носят храна от вкъщи, защо да трябва да ядат боклуци? Правилно го казваш, че от мен искат да платя това, че другите родители са мързеливи.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2017, 14:16

Ама какво ги приемаш навътре, все едно си го пратила с хляб намазан с черен хайвер и трюфели! Едни ягоди, една палачинка, малко ядки, мъфин, нищо кой знае какво. Изобщо не си ги слагай на сърцето! Има предостатъчно неща по магазините като разнообарзие, за да се купи нещо качествено и да се направи на децата. Те се опитват да те изкарат виновна за това, че се грижиш за детето си.. .
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Elepharm » 11 Май 2017, 15:30

Ягодите са плод, който би изкушил всеки, а цената му е скъпичка. Това беше причината, поради която не одобрих идеята дъщеря ми да носи ягоди в училище. Ябълки - да,но ягоди - не. И да иска не би могла да даде на целия клас да опитат, а да си хапва сладко, докато другите преглъщат слюнките си не ми изглежда добра идея. Дори не само спрямо по-бедните дечица - 2-3 в класа, на които очите им светват, ако някой се откаже от безплатната закуска и им я даде за вкъщи, а и спрямо останалите. Виж ако имах ягодова градина с удоволствие бих стоварила две кофи ягоди в голямото межфучасие
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2017, 15:45

Elepharm написа:Ягодите са плод, който би изкушил всеки, а цената му е скъпичка. Това беше причината, поради която не одобрих идеята дъщеря ми да носи ягоди в училище. Ябълки - да,но ягоди - не. И да иска не би могла да даде на целия клас да опитат, а да си хапва сладко, докато другите преглъщат слюнките си не ми изглежда добра идея. Дори не само спрямо по-бедните дечица - 2-3 в класа, на които очите им светват, ако някой се откаже от безплатната закуска и им я даде за вкъщи, а и спрямо останалите. Виж ако имах ягодова градина с удоволствие бих стоварила две кофи ягоди в голямото межфучасие

Колко да е скъп плод? 10 ягоди струват по-малко от левче, достатъчно детето да си хапне в училище от тях, че и да му останат. На фона на колко са скъпи цигарите и как всеки е лапнал по една, няма причина ягодите да се смятат за скъпи, особено в момента, когато цената им е напълно приемлива,а и е такова времето, че в момента ягоди има навсякъде. Разбирам в момента да е сред зима и някое дете да яде диня или ягоди, наистина е неприемливо, но след като яде сезонни плодове и зеленчуци няма причина да се чувства неловко от решението си майката.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Kremiliya » 11 Май 2017, 15:52

За мен е нормално да се сърдят, децата не трябва да ядат неща, които не всеки може да си позволи, може да си носят закуски или да им купувате, кроасани, бисквити, солети, вафли, достатъчно са засищащи, защо трябва да ги изкушавате с ядки и скъпи плодове? Имат си време вкъщи да си ядат киноа и не знам си какво си!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Elepharm » 11 Май 2017, 16:00

Rali_hr написа:
Elepharm написа:Ягодите са плод, който би изкушил всеки, а цената му е скъпичка. Това беше причината, поради която не одобрих идеята дъщеря ми да носи ягоди в училище. Ябълки - да,но ягоди - не. И да иска не би могла да даде на целия клас да опитат, а да си хапва сладко, докато другите преглъщат слюнките си не ми изглежда добра идея. Дори не само спрямо по-бедните дечица - 2-3 в класа, на които очите им светват, ако някой се откаже от безплатната закуска и им я даде за вкъщи, а и спрямо останалите. Виж ако имах ягодова градина с удоволствие бих стоварила две кофи ягоди в голямото межфучасие

Колко да е скъп плод? 10 ягоди струват по-малко от левче, достатъчно детето да си хапне в училище от тях, че и да му останат. На фона на колко са скъпи цигарите и как всеки е лапнал по една, няма причина ягодите да се смятат за скъпи, особено в момента, когато цената им е напълно приемлива,а и е такова времето, че в момента ягоди има навсякъде. Разбирам в момента да е сред зима и някое дете да яде диня или ягоди, наистина е неприемливо, но след като яде сезонни плодове и зеленчуци няма причина да се чувства неловко от решението си майката.

Не съм съдник на родителите, просто знам как биха се чувствали децата, ако до тях някой яде ягоди, а те само ги миришат.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Май 2017, 16:17

Въобще, ама въобще не се съобразявам. Ако трябва да се съобразявам ще яде само кроасани и бейкроус щото в нашето училище това ядат масово децата. Сега точно и аз му изпращам ягоди всеки ден, по 8-9 ягодки и каза, че споделя с децата, които си поискат. Не го намирам и аз за екзотика. Ябълки не обича, така че не му давам ябълки, за него това е плод за огладняване, не за наяждане. :mrgreen:
не бих му изпратила, както казахте филе от костенурка и трюфели с маскарпоне и хайвер от ледена риба.., но обикновени неща пращам без да се замислям! Изобщо не искам детето ми да яде боклукчава храна и да правя компромиси с него. Родителите ни са достатъчно наперени и със самочувствие, в класа няма деца, които да гледат и да преглъщат, всички са презадоволени. А останалото вече е избор - дали да хапнат кроасан или да хапнат домашен кекс и ягоди!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съобразявате ли се каква храна пращате в училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 12 Май 2017, 10:10

Ако някое дете е толкова гладно, или има някакви сериозни финансови проблеми семейството, мисля, че всички щяха да са реагирали от класа и да знаят и тогава нямаше да има някакъв вид парадиране, но когато всички деца са нахранени и напоени, защо да трябва да се притеснява, че носи ягода? Не носи нещо супер екзотично, което не може да с енамери.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron