Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот Elica » 15 Май 2017, 15:22

Замислям се, дали да не си взема някакво екзотично животно за домешн любимец. За мен такива са тарантулите, питон, игуана, чинчила, не се сещам сега за друго! :roll: Но повече ме привличат влечугите. Вие дали бихте си взели да отглеждате някакво такова екзотично животно за домашен любимец, или ви се струва твърде екзотично?!
Какво според вас може да се обърка в отглеждането на такива животни, дали наистина е безопасни, дали се привързват и могат ли да бъдат добри домашни любимци, според вас? :?:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот Snejna » 15 Май 2017, 16:22

Не бих сив зела такова животно, за мен те са опасни. Подобни домашни любимци, за разлика от кучета и котки не се привързват към стопанина си, така че те винаги биха били потенциално опасни за своя собственик. Добре си помисли, преди да решиш да си купиш такова животно. Много по-добре би било, ако си вземе по-екзотична котка. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Май 2017, 18:37

Да ти кажа мислихме и ние за игуана, ама като видях какво може да причини на собственика си и се отказах. Човек си казва, че е малко и безобидно, но всъщност не са и както е казала и Снежито, те не се привързват, трябва да си голям експерт, за да отглеждаш такова животно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот Pipilota » 15 Май 2017, 19:24

И мен ме е страх! А от разни там гадини, като змии и тарантули и дума да не става! Ако някой ден някой от синовете ми поиска такова нещо, направо го пускам да живее в тетариума му! :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот qwerryyy » 16 Май 2017, 10:39

Такова нещо не вземам за нищо на света! :shock: Ще ми изяде кучето. Мен ме е страх, не са прпиятни на допир, животното за мен трябва да носи наслада и успокоение, а с някакво, което във всеки момент може да те нападне и да не носи никаква емоция... няма как да изпитваме такива чувства.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот Jully » 16 Май 2017, 11:33

Не бих взела, за мен това са опасни животни, които не са под никаква форма питомни. По-добре да се заложи на нещо екзотично и питомно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли си взели за домашен любимец екзотично животно?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2017, 15:28

Прави сте, че не се привързват и са си особняци. :roll: Не се отглеждаат лесно такива домашни любимци, а и изискват много опит и знания, за да се гледат правилно и без проблеми :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта