Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот Stark » 16 Май 2017, 13:48

За първи път ми се случи да получа алергия от лак за нокти! почувствах много силно парене в ръцете, беше ми лошо дори, не знаех на какво се дължи, така и не го отдадох на лака, докато не го свалих след 2 дена. Ноктите ми бяха пожълтели, а кожата отстрани беше силно раздразнена, докато свалях лака ме щипеше много силно, под ноктите се виждаха съвсем ситни ранички. :shock: Веднага отидох на лекар и ми каза, че съм получила алергия и ми изписа да пия някакви противоалаергични и каза да не се лакирам повече.
Стори ми се като нещо, което не е възможно да се случи в действителност наистина... :shock: не знаех, че може да има алергия към лаковете за нокти, вие чували ли сте за такова нещо? А някоя от вас да има такава алергия? :roll:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот skyfly » 16 Май 2017, 15:41

Аз не съм получава алергия, но моя приятелка има алергия и не може да се лакира. Не знам в какво се отразява, но може би е нещо като при теб. Трябва да видиш какъв лак си взела ис лед време да пробваш с друг, с който знаеш, досега, че си нямала проблеми. Потърси и по био козметичните магазини, може да има нещо подходящо, хипоалергенно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот klarissa » 16 Май 2017, 16:15

Не знаеха, че може да се случи! Но явно.. може, както с всяка козметика и с това да се появят алергии. :roll:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Май 2017, 19:02

Може би е бил с ниско качество лака. Свикнали сме да не се притесняваме с него, само че всъщност не е така и той не е шега работа, изобщо. :roll: По-добре е да избираш по-внимателно и да вземаш по-качествени. Може да е алергия към някоя от съставките, не е задължително занапред всеки лак за нокти да ти прави проблеми, а и досега не казваш, да си имала. :roll: Някъде бях чела, че някои лакове съдържат опасни съставки, които дори могат да доведат до нарушаване на ритъма на сърцето, до прпоблеми със съня, явно не е толкова безобидно, колкото си мислим. Ако пише състав, прегледай го добре и сравни с друг лак за нокти. :idea:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот Lisica » 24 Авг 2017, 10:49

Не знаех, че е възможно да се случи такова нещо, а именно от лак за нокти такава силна алергия. Може би си сменила марката и си взела някакъв много евтин, след като досега не си имала проблеми. Но явно вече няма да се лакираш.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Получавали ли сте алергия от лак за нокти?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2017, 12:17

Явно някоя съставка в лака не ти понася, просто избягвай да ползваш обикновен. Може да се пробваш с тези по козметичните салони, защото имат няколко сляо защитни лакове.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта