Пиете ли вода от чешмата у дома?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Май 2017, 15:13

Пия от всякъде вода, и чешмяна, и минерална, и изворна, и от различните поточета, когато пътуваме, да чукам на дърво, не съм имала проблеми досега. Нямам някакви там притеснения, че ще ми стане нещо, или че водата в чешмата е вредна, мръсна, пълна с хлор или знам ли и аз с какво.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Jully » 23 Май 2017, 15:52

Ами ние от както сменихме тръбата у дома за чистата и вода и когато видях каква мръсотия е вътре се отказах от всякъде да пия вода от чешмата. Може би не сте виждали какво се крие в тръбите ви и затова пиете от там вода без притеснения.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:28

Jully написа:Ами ние от както сменихме тръбата у дома за чистата и вода и когато видях каква мръсотия е вътре се отказах от всякъде да пия вода от чешмата. Може би не сте виждали какво се крие в тръбите ви и затова пиете от там вода без притеснения.

Да, не сме сменяли тръби, на вкус на намирам различки, водата ми се струва нормална вода. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Lili_gagarin » 26 Май 2017, 11:56

Не вярвам някакви усложнения за здравето да могат да се появят, ако се пие вода от чешмата, ама знаем, че е мръсна и това е. Макар че има що да се притесняваме, виждате каква е водата, по новините няколко пъти ни обясниха какъв е състава й.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот kauda » 06 Ное 2017, 13:10

Пия всякаква вода и не се притеснявам. На работа пия минерална, защото такава имаме, у дома пия от чешмата. Понякога и за вкъщи вземам, гледам да се разнообразяваме.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2018, 12:56

Не точно. Имаме филтър на чешмата и пием от там, а иначе използвахме преди филтрираща кана. Водата определено има по-различен вкус и не смърди непрпиятно, както директно от чешмата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Юни 2018, 16:10

Monika_Spasova написа:Пия от всякъде вода, и чешмяна, и минерална, и изворна, и от различните поточета, когато пътуваме, да чукам на дърво, не съм имала проблеми досега. Нямам някакви там притеснения, че ще ми стане нещо, или че водата в чешмата е вредна, мръсна, пълна с хлор или знам ли и аз с какво.

И какво ако пия или не пия вода от където намеря :) Толям праЗ :D То един път човек да получи я разтройство я някоя друга работа може па и да се откаже, ама надали .. :grin:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2018, 16:29

Бе чак толкова ако на всяко нещо треперим, надали водата ниноси всички болести, по-скоро е от манджата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот IvanovA_Stef » 30 Окт 2018, 13:40

Ние пием, ама водата е хубава. Иначе сигурно щяхме да разнасяме галоните. :roll:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Пиете ли вода от чешмата у дома?

Мнениеот Дороти » 30 Окт 2018, 13:44

При нас водата е ужасна, твърда е. Не се препоръчва да се пие редовно.
Затова и си монтирахме вкъщи система за обратна осмоза, с която пречистваме чешмяната вода. Носихме водни проби в лаборатория, характеристиките й бяха в норма. Първоначалната инвестиция беше голяма, но бързо се изплати.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта