Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот kalina_216 » 04 Юли 2017, 10:22

Аз си купих грил тиган керамичен, но много ми залепва всичко. А уж небеш еевтин около 50 лева го взех и все пак всичко залепва и накрая не може да се измие, всичко прегаря там. Съвети? Или какъв грил тиган да си взема, че всичко да му е наред?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот kauda » 04 Юли 2017, 13:53

За грил тиган най-добре е да е чугунен, дава възможност да се изтърква добре при нужда. Тея керамични и тефлонови дето уж не зелепят дори неможе да ги изтърка човек ако има нужда и само се галят с гъбата...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот preslavaslavova » 12 Юли 2017, 16:56

Вчера пристигна моят нов тиган - https://vibe.bg/gotvarski-komplekt-alum ... mramorno-p . Взех си тиган с мраморно покритие. Сутринта го изпробвах и останах приятно изненадана. Супер лесно се изчисти в сравнение със старите ми тигани, от които трябва да стържа загорялата храна.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2017, 08:48

preslavaslavova написа:Вчера пристигна моят нов тиган - https://vibe.bg/gotvarski-komplekt-alum ... mramorno-p . Взех си тиган с мраморно покритие. Сутринта го изпробвах и останах приятно изненадана. Супер лесно се изчисти в сравнение със старите ми тигани, от които трябва да стържа загорялата храна.

Тея мраморинте, водят ги каменни са супер яки, наистина са голям хит и нищо не залепва по тях. Обаче как ли е чистенето нататък, на мен тест са ми бърканите яйца, загаря една тънка ципа по стените острани и много трудно се чисти. Имам керамичен, който е много добър, ама все първото ми залепва там, а ако са яйца, после се налага да търкам внимателно стените дори с тел. :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот mix_twix » 13 Юли 2017, 10:12

Те бяха пуснали някъде такава серия каменни тигани, даже повечето керамични сега ги правят с такова покритие, което да имитира тоя ефект. Много са добри, майка ми тогава си беше взела, ако не с елъжа от Карфур бяха на промоция с точки, още докато имаше карфур. :roll: и толкова години все още добре пече, готиното е, че не трябва да се пази и да се използват само дървени съдове, полва си и вилица и една метална шпатула и няма проблеми.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Юли 2017, 10:43

Ще потърся такъв тиган, който е с такова мраморно покритие, щом върши по-добра работа. И аз искам да си намеря качествен тиган.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот preslavaslavova » 27 Юли 2017, 14:45

Rali_hr, аз нямам проблеми с почистването му.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Kaya » 27 Юли 2017, 16:19

Каменните са много х убави, няма надиране, няма мърдане, много съм доволна, не се деформират. Тефалът ми стои в шкафа и не го пипам, от както имам такъв тиган ползвам само и единствено него.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот Локумът » 28 Юли 2017, 10:52

Преди две седмици жена ми наскочи пак да вземаме тиган, защото последния пак и залепваше и направо избучах този път. Все я оставям тя да купува, взема тигани по 40-50 лева и след няколко месеца вече не стават. Отидох и купих аз, взех Stoleline - купих 28 см тиган, обикновен, надявам се да няма проблеми. цената му е толкова висока, че трябва да изкара поне 10 години. Купих тигана за 180 лева. :!: След няколко месеца ще ви кажа как се държи, обаче доста добри отзиви намерих в нета за него и затова го купих. Няма нужда да се ползват дървени шпатули и т.н. тва си е камък, дращим с металните отгоре.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какъв тиган да си взема - тефлонов, керамичен или чугунен?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Мар 2018, 10:16

Доволен ли си от тигана, аз също се замислям за някой по-качествен, видях в метро реклама на някакви AMT и мисля и тях да пробвам,но определено искам нещо качествено.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта