Откъде купувате пилешко месо?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2017, 15:47

У нас ядем доста пилешко, но ми омръзна да купувам пилета със съмнително качество от магазините - било то месарски или супермаркети. Искам да намеря качествено пиле, без значение цената, но все пак да е приемлива, не мога да дам 30 лева за едно пиле!
Вие от къде купувате пилешко месо и има ли някоя конкретна фирма от която сте доволни?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 15:51

Купувам си на фирма ДЮК но са доста скъпи. Има разни фермерски пазари, по които продават, но не мога да се реша да рискувам и да си взема от там.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Yunona » 22 Май 2017, 18:23

Lili_pili написа:Купувам си на фирма ДЮК но са доста скъпи. Има разни фермерски пазари, по които продават, но не мога да се реша да рискувам и да си взема от там.


Един глас и от мен за Дюк. Откакто са на пазара, само тях купувам.
Ние не ядем много месо, купувам 1 пиле в седмицата максимум. Обикновено е през уикенда и най-често е печено. Вчерашното беше с пипер меланж, лимон и розмарин, в компанията на пресни картофки и масло. Аз прескочих картофите, но силно трениращото ми чедо добре похапна и от тях :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Pipilota » 22 Май 2017, 20:59

Колко излиза едно такова пиле? Не е ли много скъпо? Ако е 15-20 лева, моето семейство могат да го помиришат само в магазина, у нас с двама тийнейджъри почти... и един мъж трениращ и със силова работа, едно пиле изяждат на едно ядене. :cry: Иначе звучи страхотно, ако има по-качествено пиле в магазина.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот qwerryyy » 23 Май 2017, 09:48

Има една ферма "Пиле за дома" нашите поръчват от там, само че не доставят в много градове, Търново, Плевен и София. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Yunona » 23 Май 2017, 10:05

Pipilota написа:Колко излиза едно такова пиле? Не е ли много скъпо? Ако е 15-20 лева, моето семейство могат да го помиришат само в магазина, у нас с двама тийнейджъри почти... и един мъж трениращ и със силова работа, едно пиле изяждат на едно ядене. :cry: Иначе звучи страхотно, ако има по-качествено пиле в магазина.


Килограмът е 7-7.50 лв., тоест едно пиле е около 9-12 лв.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 10:10

Скъпо е едно пиле, но ако е с гарантирано качество и без добавени антибиотици, хормони и какво ли не, характерно за обикновеното пиле, то си е направо супер, въпреки високата цена. А и едно пиле поне за 2 ядения могат да отидата, ако се сготви разумно. Примерно да се обезкости сурово, с кокалите и останалото месо по тях да се направи една супа, а с месото да се изпече или да се направи на яхния с грах примерно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот dinkog » 23 Май 2017, 11:54

Това което сте споменали е вкусно, преди вземах от него, сега когато имам гости и са месоядни отното избирам пилето на дюк, има някакви твърдения, че било АМЕРИКАНСКО и съответно автоматически е лошо, но според спомените ми беше добре, а и всички, които го ядат не са се оплакали и да са казали, че има лош вкус.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Lisica » 23 Май 2017, 14:01

В София знам, че доставят до вратата на хората, и то не само пилешко, ами много качествени прподукти, по другите градове кучета ни яли. :roll: Няма избор за нищо и абсолютно никакво разнообразие.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Откъде купувате пилешко месо?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Май 2017, 14:38

От различни места си купувам аз, изобщо не подбирам, няма вяра на никое пилешко и просто купувам някое, без да се замислям излишно. :roll: Не знам правилно ли е или е неправилно, такава ми е практиката. За това на Лидл не съм чувала никакви отзиви, прави ми впечатление, обаче, че е много жълто на цвят. Чак неестествено жълто ми се струва.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта