Маслена риба - полезни съвети и рецепти за приготвянето и

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Маслена риба - полезни съвети и рецепти за приготвянето и

Мнениеот Sacrilege » 23 Май 2017, 10:11

Яли ли сте маслена риба? Тя ми стана една от най-вкусните риби, заради ниската цена /около 6 лева килото, изчистена и замразена/ и заради това, че има малко кости. На вкус е доста добра алтернатива на малко по-тежката скумрия /лично на мен ми идва тежичка и мазничка/.
Ще ви споделя няколко съвета, които могат да са ви полезни:
    - Много хора имат оплаквания от консумацията на маслена риба, най-често изразяващи се в няколкодневна диария и гадене. Не се стряскайте, просто не сте изчистили рибата добре. Под гръбнака има една тънка жлеза, която трябва да се отстрани. Тя се намира точно под горната гръбна перка. С остър нож изрежете на около 7-8 милиметра навътре, от главата до опашката.
    - Не прекалявайте с термичната обработка, месото е много нежно и става бързо.
    - Става и страхотна рибена супа, опитайте и така ;)
Вие опитвали ли сте я и давайте да разменим рецепти?
Sacrilege
 
Мнения: 17
Регистриран на: 25 Ное 2016, 11:20

Re: Маслена риба - полезни съвети и рецепти за приготвянето и

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 11:11

За първи път чувам за тази риба, не я знам изобщо като вид, дори не съм виждала по магазините. Ако намеря ще си купя. А самата риба вкусна ли е или не си струва труда по приготвянето й?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Маслена риба - полезни съвети и рецепти за приготвянето и

Мнениеот dinkog » 23 Май 2017, 11:50

Не знаех, че има такава 'ципа', аз я купувам изчистена на котлети. :mrgreen: Много е вкусна приготвена на скара, както и панирана, но става още по-тежка и мазна. Рибата е много вкусна, пробвайте я.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Маслена риба - полезни съвети и рецепти за приготвянето и

Мнениеот Lisica » 23 Май 2017, 13:35

за първи път чувам за тази риба, не знаех, че има такъв вид риба. :shock: Как се приготвя нещо друго специфично има ли?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта