Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 10:20

Какво мислите за инициативата предприета от фондация "Въздигане", която предлага на всеки родител, кръстил детето си с имената "Кубрат, Аспарух, Тервел, Вълчан, Алцек.
Цените са както вървят: Кубрат, Аспарух, Тервен и Алцек по 200 лева, а Вълчан по 100 лева. :mrgreen: Харесва ли ви тази инициатива, която е свързана с възраждането на имената на българските царе и ханове, срещу заплащане? :?:
Вие бихте ли се възползвали, ако кръстите децата си така, или ако вече имате скоро родено дете, с име на български владетел? Тези 200 лева и някои други подаръци, биха ли били стимул, за да кръстите детето си с имената на български ханове?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот kauda » 23 Май 2017, 11:26

Не бих го кръстила по такъв начин, и промоцията е за първите 10, които до колкото разбрах сега като влезнах в страницата им, вече са почти запълнени. Не ми е ясно, как може някои майки и бащи да се опитват да "изкярят" нещо от името на детето си.. доста грозно и тъпо! Да, подкрепям да се кръщават с български имена, но тези не са само кубрат и тервел, български имена са Георги, Иван, Мартин, Мирослав, Илия, Кирил, Антон, Димитър и т.н.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот dinkog » 23 Май 2017, 11:50

Странно решение е това да се кръщават децата по такъв начин, но всеки си знае. :roll: Аз не бих тръгнал да търгувам с името на детето ми, за да прибера там 100-200 лева. Цялата инициатива е смешна и можеше да се получава по-символичен подарък, вместо да се иска по такъв начин да се мотивират за пари.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот Lisica » 23 Май 2017, 12:59

Ъъъ, наистина ли има такава практика или как да го нарека, един вид състезание.. :shock: :shock: :shock: не може ли просто и обикновено хората да си използват имената, които им харесват без да очакват да получат 200 лева и баница накрая.. извратено е. И подобни начини за стимулиране на избира на някакви конкретни имена е доста тъпа.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот Jully » 23 Май 2017, 15:57

На мен ми харесват българските имена, които са описани отгоре, като част от условието, но не бих взела пари за това, че съм кръстила детето си по определен начин, това няма общо с желанието ми детето да сае казва по определен начин. Сега ще се народят много циганчета с имена като Тервел, Крум, Аспарух и т.н.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот Lollipop » 24 Май 2017, 09:06

Не се и съмнявам, ч емного хора ще има, които ще се възползват, за една скромна сума пари и няколко комикса. За мен е обидно дори и ще ме е срам да поискам такова възнаграждение за това, че съм харесала някое име. Нека всеки да си реши как иска да кръсти детето си, а да не търси възнаграждение за това свое решение.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот gabinka_80 » 09 Юни 2017, 10:07

Ако някое име ми харесва, бих си кръстила детето така и въпреки някакъв финансов стимул, а и парите не са чак толкова много, че да се прежаля точно заради това да си кръстя детето по определен начин. Особено пък Алцек, Вълчан, да ме извиняват, няма да си кръстя детето, не ми харесват и са като малка възможност да се подиграват на детето. :mrgreen: Самуил, Симеон, Крум са наистина хубави имена, но не бих си ги избрала, за да спелчеля 200 лева. Ако някой го чувства и го желае, ще го направи и без желание да вземе пари/.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот Lisica » 09 Юни 2017, 11:57

На мен ми е смешно как хора пишат там, възхищават се и т.н. и едва ли не се молят да получат и те няккава поощрителна награда или някой лев за това, че преди 2-3 години и те са си кръстили децата Петък и Калоян, да речем!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юни 2017, 14:37

Сега, ако знаех по-рано щях да съм си кръстила детето Алцек, за да мога да взема 100-200 лева за това, или пък Вълчан! :lol: Все пак голяма работа си е да изкяриш някой лев, въпреки че не искаш примерно детето ти да се казва така, но парите са си пари. Виж от друга страна, ако просто нямаш претенции и не знаеш как да си кръстиш детето, отиваш и го кръщаваш набързо Кубрат, вземаш парите и без друго след 2 месеца, когато забременееш на ново, няма да го помниш името. Да де, правилно казвам, към определени хора се насочвам с такива кръщавания за пари.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кръщаваме децата си с имената на български ханове срещу заплащане?

Мнениеот kauda » 13 Юни 2017, 10:46

Ми ... манталитета малко е дай да вземем, като ни дават, на мен ще ми е гаадно, че съм си прподала детето по таккъв начин.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта