Как и с какво да заменя бялата захар?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2017, 15:36

Звучи много добре, браво!
Аз вчера направих страхотни мъфини без захар, всичко, което използвах беше 1 ч.л. мед.
за 6 мъфина използвах: 1 чаша овесени ядки, 1/2 часа пълнозърнесто брашно, почти цяла чаша прясно мляко, 1 пакетче ванилия, половин пакетче бакпулвер, 2 яйца и 2 с.л. олио. Разбърках всичко, изсипах във формичките, които си бях приготвила като намазах с малко масло и посърих с брашно. Отгоре наредих парченца череши и боровинки. Пекохо до готовност за около 20 минути. Страхотни станаха, вече за мен няма друга алтернатива на мъфини, само такива ще правя.
Та, връхнових се от тази тема и реших да изпробвам какво ще се получи, то взе, че стана! :cheerleadersmileygirl:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Локумът » 30 Юни 2017, 09:22

използвам само мускавадо ли как се води, такива стевии и подобни са по-скоро билки а не сза ежедневна употреба и ако нямате диабет няма никакви приични да подменяте захарта с нещо друго.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Yunona » 30 Юни 2017, 09:35

Хора, кафявата захар не е по-малко калорична или много по-полезна от бялата :)
Съществува такова мнение, което добре обслужва някои компании.
Кафявата захар е междиннен продукти преди производството на бялата захар. Иначе казано - бялата захар е рафинирана кафява захар. Калоричността е еднаква, а разликата е в някои витамини и минерали, които се отстраняват от кафявата захар в процеса на рафиниране. Става дума за пренебрежимо малко количество.
Който трябва да ограничи бялата захар, той трябва да ограничи и кафявата!! Да ядеш кафява вместо бяла захар от здравословни подбуди е смехотворно :)
Лично аз често ползвам кафява захар, защото харесвам вкуса и. Не си правя илюзии, че е по-здравословна. Рядко правя сладкиши, но когато се случи - ползвам качествена демерара или мусковадо, понякога смесена едно към едно с бяла захар, зависи какво целя (като цвят или вкус).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Локумът » 30 Юни 2017, 09:47

То и за мен захарта си е все захар, само че кафявата е по-вкусна и аз съм на тва мнение, или тръстиковаа. Замяната на захарта със стевия или агаве, както сега е модерно не е кой знае какво предимство, това са билки, които дори не се използват ежедневно в страните, от които произхождат. Ние като цяло сме ограничили захарта, правим всякакви десерти, които не са с повече от 2 с.л. мед или захар, забравили сме за кексовете, които имат по 10 чаши захар. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Миленита » 20 Дек 2018, 15:52

С агаве, кленов сироп, фурми, даже и добре узрял банан може да подслади сладкиша, например.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Кети cat » 04 Яну 2019, 14:58

Аз ползвам понякога петмез от фурми. Икономичен е, защото е много сладък.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Веси Вес » 07 Яну 2019, 10:44

Защо трябва да се заменя? Може би е достатъчно да се консумира умерено. Не съм привърженик на така нашумялото здравословно хранене, поне не в смисъл да се изпада в крайности да НЕ се яде изобщо от еди какво си.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот smile :) » 14 Юни 2019, 09:41

Аз ползвам захар Мусковадо. Има един карамелен вкус и аромат, много я харесвам.
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39

Re: Как и с какво да заменя бялата захар?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2019, 16:41

Веси Вес написа:Защо трябва да се заменя? Може би е достатъчно да се консумира умерено. Не съм привърженик на така нашумялото здравословно хранене, поне не в смисъл да се изпада в крайности да НЕ се яде изобщо от еди какво си.

Точно за захарта е най-добре изобщо да не се яде, но не може човек да избяга от нея, за съжаление. Има я почти навсякъде
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта