Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Pipilota » 29 Май 2017, 12:20

Големият ми син се е напълнил с тайни и изобщо не иска да ми каже какво се случва с него.Не казвам, че се държи лошо, но има тайни. Питам го какво се случва, за нещо конкретно и той ми казва, че не иска да ми каже. Говори си тайно по телефона, скришом. Не ми дава да му подреждам раницата. :roll: Вашите деца имат ли тайни от вас и как го приемате? Знам, че трябва да оставя да има личен живот и да се разпростира както намери за добре, особено на тази възраст (сега е на 14), но все пак се притеснявам да не тръгне по някой крив път и аз да съм изпуснала възможността да разбера какво се случва?
Вие как приемате тайните на вашите деца?? При момиченцата сякаш е лесно, имат си дневник и толкова... а момчетата... става толкова потаен, почти не иска да говори с нас, все има други дела за вършене. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2017, 15:06

Трудно ми е, а трябва да приемем, че децата ни имат тайни, с порастването още повече. В тези години, които ти говориш, мисля, че е нормално. И е важно на децата да знаят, че ние сме там да ги подкрепяме и да им помагаме, а когато имат нужда от нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Malina » 29 Май 2017, 15:57

Това е част от развитието на децата, да имат свой собствен свят, в който да допускат само този, който искат. А тайните са нещо много съкровено, на тази възраст, все още са и неудобни, непознати. Остави го и бъди на близо, когато има нужда от теб да си там.Не настоявай, напомняй само за добрите практики и правилата, касаещи здравето и безопасността му.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Gold » 29 Май 2017, 16:55

Според мен е нормално да има тайни. Все пак възрастовата граница си е възрастова, а и не всичко може да се сподели с родителя.. ако споделиш някои неща, може и по-зле да стане.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот kikimoraa » 29 Май 2017, 17:41

А как се преглъща пристенението, тази тайна може да е пушенето на джойнт..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Snejna » 30 Май 2017, 10:31

Разбира се, че децата имат тайни, но трябва да се предусеща кога тайната е просто "тайна" и кога е с някаква умисъл, така да се каже. :-| Добре е родителите да имаме едно на ум, но и все пак, децата е нормално с порастването да се отдалечат от нас, да станат по-самостоятелни и да имат своите тайни. Аз обаче, когато имам притеснения, не се съобразявам много с тайните, притискам я да ми каже какво има, защото не мога да рискувам тайните да превземат връзката ни.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Anka » 30 Май 2017, 13:50

Аз винаги съм имала тайни от майка ми, дав ече не влизам точно в графата на децата, но пък си нямам мои, така че успешно мога да се причисля към тези, които са от другата страна. :mrgreen: Напълно нормално е да имаме тайни от родителите си, нали за това са ни родители, а не приятели. Някои неща не ги споделяме с никой, родителите не са изключение, трябва обаче, те да са там, за да знаем, че когато имаме нужда от помощ, те ще са насреща и ще са готови да помогнат с каквото могат.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот asdddwww » 30 Май 2017, 15:42

Вие имате ли тайни от майка си? :?: Толкова мога да кажа по темата.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот gabinka_80 » 30 Май 2017, 16:03

Когато детето порасне е нормално да има тайни, когато има социален живот и приятели, също. То вече не пази само своите тайни, но и на приятелите си. Трябва родителите да се отнасят с разбиранае и в същото време да не спирате да повтарате кое е правилно и кое не. Нека детето ви има доверие, когато реши. :)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Приемате ли детето ви да има тайни от вас?

Мнениеот Slavena » 02 Юни 2017, 15:50

расте ше има тайни и няма да казва много нещаа но нали за това порасва за да си има своите тайни и моменти в които не споделя. ниекато родителите трябва да знаем 4е това се случва
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта