Домашни брускети и гризини?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Юни 2017, 16:32

Сушените домати също овкусяват страхотно! :mrgreen: Могат да се слагат на парченца и се получава много вкусен и наситен аромат и вкус. Пробвайте :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Юни 2017, 10:02

Идеята със сушените домати много ми допада, браво за предложението. А директно ли се нарязват или се напояват с вода първо, опитвала съм веднъж и нямам големи спомени как бяха на вкус и консистенция?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот mix_twix » 07 Юни 2017, 11:40

Режеш на ситно направо от буркана, може да използваш и част от соса, в който са били доматите. Сушените домати за мен са най-основната съставка в овкусяването на салатите ми, всеки път слагам, в такива брускети също ще стане добре.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 19 Юни 2017, 23:51

до marsu

Разбира се, че с това изказване съм нямала предвид полезен :D а защо се пристрастяваме към пакетираните боклуци.
Иначе в соленките съм слагала също сушен босилек, получават се невероятно апетитни, придава им чуден аромат. Веднъж правих и хляб със сушени домати и босилек и стана прекрасен :)
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот Mon_ton » 20 Юни 2017, 09:22

Взех си сушени домати, но нещо не ми харесаха на вкус, ще ги сложа в някои брускети, надявам се да станат вкусни, ама защо да не.. дали мога да ги пасирам или просто да ги нарежа на много ситно, кое ще ме посъветвате?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 21 Юни 2017, 08:58

Аз лично бих ги нарязала на много ситно, за да се усещат тук там, но внимавай с количеството, че все пак им е доста натрапчив вкуса. Веднъж бях прекалила без да искам и да не ти казвам каква горчилка се получи..... :grin:
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот fawla » 21 Юни 2017, 09:24

Много особен вкус имат, но явно ги обработват с допълнителни подправки, за да се хапват повече. Ситното рязане може да го замениш с някой ел. уред и да станат възможно най-пюрирани, за да се усеща вкуса им равномерно.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот Локумът » 14 Юли 2017, 11:47

Направих онзи ден едно тесто, което беше от масло, брашно и много подправки, набухах вътре и малко лютеница, имах останала по буркана. Стана много готино, нарязах ги като солети иопекох.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юли 2017, 10:01

На мен ми харесват и от бутертесто, макар че не са много домашни, защото го вземме готово. Режа ивици и ги усуквам и го пека. решила съм да пробвам сама да си направя бутер тесто, но все не ми остава време.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот fawla » 18 Юли 2017, 10:25

Monika_Spasova написа:На мен ми харесват и от бутертесто, макар че не са много домашни, защото го вземме готово. Режа ивици и ги усуквам и го пека. решила съм да пробвам сама да си направя бутер тесто, но все не ми остава време.

Бутертестото не е ли парено тесто? :?: Нали се прави по същия начин, но после май се разточва и се наслоява няколко пъти, за да стане многолистно.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта