Домашни брускети и гризини?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Домашни брускети и гризини?

Мнениеот asdddwww » 30 Май 2017, 15:33

Жена ми както казах е бременна, но много следи с какво се храни, има неща, обаче които й липсват и целенасочено отказва да яде, едно от тези неща са брускети марети и бейкролс. Винаги ги е обичала много, сега обаче не иска да ги яде, а й се преяждат, а отказва да си вземе. Искам да я изненадам със здравословна домашна алтернатива на любимите й крекери. Също така ще се радвам, ако споделите рецепти за друг вид подобни гризини, с които мога да й угодя, докато е пред телевизора. :razz:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 30 Май 2017, 16:07

Правя много често тази рецепта и стават много сполучливи. Може би не са точно гризини, а соленки, но все пак нещо като домашни солети :roll:

Продукти:
1 пакетче сусам
1 пакетче ким
100 г кашкавал
250 г краве сирене
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода
1 пак. амонячна сода
600 г брашно
150 г мас
125 г масло
1 ч.ч. кис. мляко
3 яйца

Начин на приготвяне:
Изсипете содата в киселото мляко. Разстопете маста и маслото. Пресейте брашното и към него прибавете 2 яйца, кис. мляко, маста, маслото и солта. Омесва се меко тесто, което се разточва на кора с дебелина около 3-4 мм. От нея се нарязват лентички, намазват се с яйце и се поръсват с ким, сусам и кашкавал. Пекат се в предварително загрята фурна на 200 градуса.

Разбира се подправките отгоре може да са по ваш избор :)
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Май 2017, 19:14

Страхотна рецепта веднага я записвам и ще заменя бялото брашно с лимец! :))) Благодаря за рецептата. звучи като нещо, което с кеф ще си похапнем у дома.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 31 Май 2017, 18:27

Хайде, и да споделиш мнение след това :) Стават божествено вкусни с този ким и остават хубави, дори и няколко дни след това вкуса им се запазва :)
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот уморена » 01 Юни 2017, 08:54

Домашни солети, много идейно за майките с малки деца. През уикенда и аз ще пробвам, търся си алтернативи на храненето и нещо по-здравословно. Много обичам да ям всякакви такива гризини, затова и за мен ще са от полза няколко такива рецепти.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 01 Юни 2017, 18:31

Да, точно стават и за деца, братовчедка ми прави на нейните две дечица и като излизат в парка вместо да им купува от магазина им пълни пакета с домашни солети да изглежда автентично ;) и те естествено нищо не подозират :)
По добре е в този случай да се правят само със обикновена сода, а не с амонячна.
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 02 Юни 2017, 09:29

Страхотна рецепта, ще дам и една, която е на майка ми и тя ни я правеше много често, стават много бързи лесни соленки:
1 чаша брашно
1 пакетче масло
около 150 грама извара
и едно яйце.
Прави се тесто и се оставя в хладилника за малко, за да могат да се отрежат формички, по желание. Пече се на 180 градуса, докато леко порозовеят краищата, около 6-7 минути.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот Lollipop » 02 Юни 2017, 10:43

Много добри идеи, благодаря за което. Аз също се опитвам да наложа пълнозърнестата храна у нас, затова заменям в различните печива. Мен ме интересува нещо, което конкретно може да замени брусктеи и бейкролс, как според вас се овкусяват с тези наситени убийствени вкусове (преносно и буквално убийствени). Освен вредните съставки.. все ще има някакви аромати и подправки, които могат да направят вкуса добър... идеи?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот EloraArven » 06 Юни 2017, 14:11

до Lollipop

Ами много просто - Натриев глуатамат. Боклук който слагат във всичко и става "убийствено" вкусно :roll:
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Домашни брускети и гризини?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юни 2017, 15:13

Ми той не е много полезен, да не каже хич. :) По-добре използвай различни миксове от подправки, може да си търсиш градинкси, италиански и какви ли не по-добри вариации. Аз мога да ти препоръчам целина и сминдух да добавяш към такива печива, в които търсиш наситен вкус.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта