Здравословни палачинки с различни теста?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот skyfly » 01 Юни 2017, 14:30

По принцип не приемам палачинките за вредна храна, защото и в класическите, смятам, че съотношението на брашното, което се изяжда на порция е малко, но има вече огромно разнообразие от истински здравословни палачинки. В тях се използват различни безглутенови брашна, с ниско съдържание на въглехидрати, което прави закуската още по-пълноценна и възможно най-здравословна, а и все така любима, защото както знаем, всеки обича палачинки.
Аз ще ви споделя една рецепта, която често приготвям, от както я намерих от една група във фейсбук.
Кокосова палачинка:
2 яйца, 1 чаша кефир, 2 с.л. кокосово брашно, 1 кафяна лъжичка сода и 1 кафяна лъжичка кокосово масло. :mrgreen:
Това е количество за една палачинка, както виждате, тя е главно протеин, заради яйцата... Всичко се смесва добре и се пече в добре загрят тиган намазан с кокосово масло. След опичане се гарнира по желание.
Правила съм палачинки с ядково мляко, с овесени ядки, но засега това е най-успешната рецепта, която съм пробвала. :) Очаквам с нетърпение и вашите предложения за здравословни палачинки. :rockout:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Локумът » 30 Юни 2017, 09:21

Бананови прави много често ние, 2 яйца 1 банан и 2 с.л. брашно по избор. Не стават никак зле, но аз си харесвам най-много традиционните ни палачинки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Lili_pili » 30 Юни 2017, 10:53

В една приятелка ядох като традиционните палачинки, само че с оризово брашно, почти не се различаваха на вкус от обикновените,но пък са много по-нискокалорични и нямат глутен.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Gold » 30 Юни 2017, 10:55

Аз си правя палачинки от овесени ядки, чия, белтъци, малко прясно мляко и бакпулвер. Отгоре настъргвам малко шоколад и добавям плодове - ягоди, малини..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Lili_pili » 30 Юни 2017, 10:57

Gold написа:Аз си правя палачинки от овесени ядки, чия, белтъци, малко прясно мляко и бакпулвер. Отгоре настъргвам малко шоколад и добавям плодове - ягоди, малини..


Ще кажеш ли възможно най-точно рецептата? :utensils: Благодаря ти!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот m0n4eto » 30 Юни 2017, 13:22

Звучи супер, сподели я.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот S_Milenska » 03 Юли 2017, 10:41

Палачинки вече казват на всичко, което има 2 яйца и вътре има по 1 -2 лъжици някакво брашно. За мен това е омлет. Може б и трябва да се сложат граници на това какво е палачинка и какво е омлет.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юли 2017, 14:44

S_Milenska написа:Палачинки вече казват на всичко, което има 2 яйца и вътре има по 1 -2 лъжици някакво брашно. За мен това е омлет. Може б и трябва да се сложат граници на това какво е палачинка и какво е омлет.

Ми може би заради брашното, но и на мен ми прилича повече на омлет това,отколкото на палачинка.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Lisica » 26 Юли 2017, 09:18

Използвам оризово брашно за палачинките, малко кокосово мляко и стават страхотни, с 2 яйца на палачинка, по-скоро са като сладък омлет.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Здравословни палачинки с различни теста?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:47

САамо съм пробвала да сменя традиционното брашно с лимецово, веднъж пробвах да ги направя с малко оризово брашно. Никога не ми се е получавало чак така добре, повечето пъти са ми приличали на омлет.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта