Кои плодове могат да се замразяват?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот kauda » 02 Юни 2017, 14:46

Искам да си замразя малини, боровинки, ягоди, череши за зимата. Много ги обичам този род плодове, но не съм сигурна след това в какво състояние ще са. Не вярвам всички плодове да могат да се замразя. Опитвала съм замразена праскова, беше много странн на вкус, приличаше по-скоро на компост. Не това целя със замразяването на различни продукти :roll: Вие можете ли да ми дадете съвет как и какви зеленчуци да замразя, за да могат да бъдат възможно най-използваеми след като реша да ги размразя и използвам?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Snejna » 02 Юни 2017, 15:59

Горските плодове, които се яводят ягоди, къпини и подобни се замразяват успешно, разбира се при размразяване не са като свежите, малко по-отпуснати са, но стават добре в печива и смутита. :!: Можеш да замразиш също така банан, пъпеш и отново да използваш за блендиране. Проблемът идва при размразяването, защото освен соковете от леда, се разтичат и отпускат соковете от самия плод, затова не са подходящи за хапване след размразяване. Може да замразиш всичко, в което няма високо съдържание на вода. т.е. диня не може.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Юни 2017, 18:48

Всякакви горски плодове и аз си замразявам, боровинки, банан, ягоди, малини, къпини. замразявала съм си нарязани кайсии, но са наистина след това като компот, вкусни са, защото и като компот пускат сок и се получава сосче, но пък няма добавена захар. :)))
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2017, 08:45

И аз съм пробвала с боровинки, ягоди, малини и череши. Други не съм замразявала, освен временно за сладолед, както става с банана. Който и вид да избереш, така или иначе след размразяване не става за ядене, т.е. то просто не се размразява, а се кашва.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Юни 2017, 11:42

Всичко можеш да замразиш, което ти се стори достатъчно вкусно за замразяване. :lol: Само е важно плодовете да не са измити предварително и веднага прибрани, трябва да ги измиеш, да изсъхнат и тогава да се приберат, иначе рискуваш да имаш буци лед между плодовете.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Kaya » 05 Юни 2017, 13:30

Въпрос на вкус, аз не ги замразявам, не ми харесват, купувам понякога замразени пакети горски плодове, защото ми трябват за нещо, няма как да са същите на вкус, както пресните.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Anka » 05 Юни 2017, 14:35

Наистина може да замразиш всичко, което се сетиш. Няма смисъл да замразяваш някакви трайни неща, като ябълки, но аз съм замразявала круши, много обичам а трудно се намират, затова замразявам на есен. После ги слагам в някакви печива или в сокове. Размразени и да се ядат не може. Всъщност може, но както казвате, се размразява и от самия сок, който тече и става като компот от сос.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот svetlozara » 05 Юни 2017, 15:18

Всичко месесто и според мен, сливи, кайсии, горкси плодове.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот Gold » 05 Юни 2017, 17:15

Мисля да си замразя ягодки и малини и после като им мине сезона, ще ми е готино да ги ползвам за сладкиши или нещо друго!
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Кои плодове могат да се замразяват?

Мнениеот уморена » 06 Юни 2017, 09:24

Ако няма да се ядат като плод, както са пресни, след като се замразят, може да се замрази абсолютно всеки един плод. Дали ще е манго, банани, кайсии, ягоди, после в сладкиши и смутита пак ще са вкусни.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта