От коя марка хляб сте доволни?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот Lollipop » 06 Юни 2017, 10:14

У нас не можем и не можем да намерим ред да правим домашен хляб, а колкото и да не го ядем, на ден отиват по 5-6 филии, за което трябва постоянно да има хляб. Не мога да намеря обаче хубав и качествен хляб, от който да купувам спокойно. Пакетираните бели хлябове са като гъба, пълнозърнестите са уж пълнозърнести, в повечето случаи за просто бял хляб но с цвят. :roll:
Вземам понякога Вита, но пък не стават за сандвичи, защото не са гъвкави. :lol: Изобщо една драма с тоя хляб...
Вие какъв хляб предпочитате да си похапвате, но купен от магазина. Хляб от домашната пекарна няма как да ми свърши работа. :!: Очаквам идеи!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юни 2017, 15:53

Най много харесвам хляба от Лидл, този, който е от тяхната пекарна. Казвам Лидл и пекарна, защото има в повечето големи градове. Страхотен хляб, много вкусен и според мен си е качествен. Разбира се, по-хубаво от домашния хляб няма. Друг, който ми е направил впечатление и то добро е този на Кауфланд, който е в пакетчета на филийки, точно с марката К.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Юни 2017, 16:06

И аз на първо място мога да сложа хляба на Лидл, следва Бородинския хляб, който се препоръча тук във форума, след това Вита. У нас ядем само тези, за сандвичи вземам от Лидл, от както сложиха машинката за рязане на хляб си реших пробелама с филиите за сандвичи, преди вземах обикновен хляб нарязан бял, когато решавахме да ядем сандвичи, сега вземам от лидл онзи с многото семена. Реже се идеално с машинката.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот mix_twix » 07 Юни 2017, 09:24

По принцип избягвам да ям хляб, но все пак ако хапна, гледам е от някоя пекарна и да е направен с квас. Ако се разтърсиш из вашия град със сигурност ще има някое място, където предлагат добър хляб с квас.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот vanessa_ » 07 Юни 2017, 12:18

Държиш ли да е пълнозърнест? Има една фирма Симед, техния хляб е много хубав, но знам, че го няма навсякъде.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Сеп 2018, 17:51

Купувам на Хлебозавода, нищо особено не е, хляб като хялб, аз не купувам с овесени ядки, пълнозърнест и подобен.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Окт 2018, 11:42

Последно време се опитвам да си захвана квас и да си правя сама хляб. СЛед като доста време не бях яла хляб, осъзнах колко гаден вкус имат хлябовете на вита, не така ртябва да е на вкус хляба.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2018, 12:43

Не ми харесва нито един хляб от магазина, принудих се да меся, дори и правя с обикновена мая и пак става по-добре от купените. Не знам замразени ли са, какво им слагат, но и на тея, които са уж опечени в хипермаркетите съм разочарована.
Има пекарни, в които може да се купи наистина хубав хляб, омесен и т.н. обаче проблемът там е, че пък свършва бързо :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: От коя марка хляб сте доволни?

Мнениеот Karina_85 » 25 Мар 2019, 15:14

Аз взимам на Вита. Тъй като е една идея по-корав, ям по- по малко :lol:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта