Как да запазим тръпката в брака?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот tweety » 19 Яну 2012, 17:31

ogi-smile написа:Около 15 процента от женените хора правят секс по-рядко от веднъж на 6 месеца. Възможно е, разбира се, в тези случаи партньорите да намират други начини да изпускат сексуалното си напрежение, например чрез мастурбация или изневяра, но процентът на изневерите не е толкова висок (около 10%), така че много бракове просто са лишени от секс.

Причините за това социално явление е трудно, ако не и невъзможно, да бъдат установени, защото човешките взаимоотношения са твърде различни и уникални. И все пак учените коментират няколко главни фактора. Една от тях е кариерата. Професионалният успех в съвременния свят изисква много време и усилия, които в западните общества се полагат както от мъжете, така и от жените. Когато енергията на един човек основно се влага в работата, а не във връзката му, личният живот, страда.

После идват децата. Изследванията показват, че след раждането на първото дете честотата на сексуалното общуване в повечето семейства намалява. Децата искат много грижи и внимание. Интересното е, че в този случай, въпреки малкото секс, двойките съвсем не се считат за нещастни. Отглеждането на деца според психолозите е много силна форма на близост, която напълно може да замести правенето на любов.

И аз съм забелязала, че семейните двойки правят по-малко секс и винаги съм се чудила защо се получава така!!И може би на това се дължат сътресенията в брака. Съгласна съм също така, че децата внасят живинка в семейния живот.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот Silvi » 20 Яну 2012, 13:00

Според мен в едно семейство или връзка трябва да има преди всичко диалог.Колкото и да е добър секса, всичко е до време.Партньорите трябва да говорят, да не се страхуват да споделят, да не се опитват да се променят взаимно.Все пак щом си решил да си с този човек и определено нещо те е грабнало в него трябва така да си остане.Много често правим една и съща грешка, изграждаме си един идеален образ на половинката и след време когато лудото влюбване отминава виждаме черти, които не ни харесват съвсем и се опитваме да преобърнем човека до себе си на 360 градуса. Е не може така !
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот ДжЪз » 20 Яну 2012, 16:21

Според мен е невъзможно в брака тръпката да бъде запазена за много дълго време. Помислете си само - двама души, които са заедно от да речем 20-30 години. :o Е как искате да имате още онова странно и лудо усещане, което сте изпитвали някога? Няма как. Любовта е хубаво нещо, но променя хората. Понякога ги учи на нови неща и им показва различни страни от живота. Друг път ги приземява и ги прави по-отговорни и по-зрели. Мисля, че когато си много време с един човек, рано или късно просто спираш да го обичаш и започваш да го възприемаш като част от теб самия. Всичко това според е мен е нормално и ако любовта Ви е била истинска между вас остават едни много красиви чувства като доверие и уважение. :)
Аватар
ДжЪз
 
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Дек 2011, 13:35

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот ogi-smile » 25 Яну 2012, 14:58

В днешно време правим всичко обратно на онова, което е било прието по времето на бабите ни. Медения месец го изживяваме няколко месеца след запознанството ни, в едни случаи връзката продължава в брак, в други в обикновено съвместно съжителство, в трети се разпада. И ние отново се впускаме в търсене на следващия романтичен меден месец.Но когато сме стигнали до фазата на съвместното дълготрайно съжителство започва да ни гложди въпросът – как да я запазим все така свежа, интересна и възбуждаща?Какви са промените в приказката? Какви са проблемите в дълготрайната връзка?В повечето случаи рутината обезцветява нашата романтична приказка.
Скуката я обезличава.
Кавгите я опошляват.
Сексът омръзва.
И битовизмът често я превръща в скучна дописка във вестниците.
Май винаги трябва да се стремим да вадим по един заек от ръкава, да не се отпускаме и да бъдем тайнствени, никога прекалено далече, но и не прекалено близо...
Винаги искани, но и достатъчно имани...
Най - важното чуващи, а не само слушащи, за да можем върху чутото да продължим и да трептим...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот Memento » 25 Яну 2012, 20:32

Какво ще кажете за малко суингърство за разнообразие? Как ви се струва тази идея, дали ще се върне тръпката?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот Silvi » 06 Фев 2012, 17:31

Ако някой заклет ерген се опита да ви убеди, че брака е отмряла институция, която влияе деструктивно върху развитието, вие му обяснете, че брака влияе ползотворно на здравето. Оказва се, че дългият и успешен брак променя хормоните на партньорите по начин, който намалява стреса. Семейните хора са много по-малко изложени на стрес. Същите признаци са открити и при влюбени двойки, които имат романтична връзка. Това означава, че хората, които нямат връзка, са много по-податливи на психологически стрес, както и към заболявания. Установено било също така, че неженените представители от двата пола имат по-високи нива на кортизол от женените. Кортизолът, е основния индикатор на нивото на стрес в организма.
Освен, че брака действа благотворно върху мъжете друго изследване сочи, че семейните мъже печелят близо 1/3 повече от ергените, тъй като работят повече. Ето че семейството прави мъжете по-богати.
Доказано е, че бракът влияе добре на здравето на партньорите. При мъжете това се отразява на физическо ниво, тъй като водят по-здравословен начин на живот, а при жените на ментално ниво, тъй като те отделят по-голямо внимание на връзката. Ето ви сигурни доказателства за ползите от брака, това е от мен, а от вас е да предложите на половинката си да се омъжи или ожени за вас!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот tweety » 09 Мар 2012, 14:30

Тайната на успешния брак не се крие в нещата, които правите, а напротив в нещата, които не правите. Сега ще ми кажете, че няма формула за идеален брак! Да, така е, но може да се опитате да подобрите отношенията и тона в къщи с няколко прости стъпки:

Не споделяйте за случващото се по между ви с трети лица!
Ако започнете да обръщате повече внимание на негативните неща около вас, постоянно си търсите кусури ще забравите, че някога сте се харесвали, че той или тя е била идеалната за вас. По този начин ще дадете повод на хората край вас да станат неловки свидетели на отношенията ви. Вместо да се опитвате да въвличате трети лица във взаимоотношенията ви и да извадите на показ отрицателните черти на брака ви опитайте се да си поставите граници в брака си и да постигнете частично уединение само за вас двамата. Вместо да изтъквате отрицателните си характеристики, пред другите хора извличайте и показвайте само положителните качества.

Карате се за незначителни неща

Вечната война между мъжа и жената е за винаги претъпкания гардероб на жената и маниите на мъжа за колекциониране на джаджи. На пръв поглед незначителните кавги около предпочитанията на жените и мъжете могат да означават много неща, едно от които е " това не харесвам в теб". Погрешна стъпка би било ако се опитате да промените това в отсрещния. Трябва да сте наясно, че бракът е съюз между двама души всеки със своите качества и недостатъци. Винаги ще има неща, които ще харесвате и неща, които няма да харесвате, но трябва да знаете, че ако едно нещо е важно за единия то това означава, че е добре да се приема от другия партньор и да не бъде критикувано от него. Ако обаче един от двойката се дърпа от упорство и не иска да отстъпи, трябва да поговорите и да постигнете компромис.

Ако не споделяте с партньора си това, което ви дерзае няма как той да научи за това и да се поправи. Говорете, споделете как се чувствате спрямо проблема и действията на хората, не задържайте огорчение в себе си.


Отделяйте време за себе си и половинката ви, разговаряйте, правете любими за вас и за него неща, но заедно. Тъй като в противен случай една сутрин ще се събудите и ще усетите, че няма смисъл от връзката ви, че с времето сте се дистанцирали и няма да откриете причина да закрепите тази връзка.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот VIVI » 09 Мар 2012, 16:53

Dia написа:Отговорът е ИНТИМНОСТ във всички смисли.

Ето тук съм много съгласна с теб! Ако интимността си отиде, всичко приключва някъде там... Аз също не разбирам жени, които се оправдават с децата си, с това че нямат време, че имат друга работа и всякакви от сорта. За мен семейството е на първо място и след това е всичко останало. Разбира се, че ще се грижиш за децата си, ще ги обичаш и възпитаваш - та нали затова си станал родител! Но трябва ли да забравяш за мъжа до себе си?
Също мисля, че е много важно партньорите да си споделят какво харесват, какво ги дразни и неодобряват в другия, а не да мълчат свъсили вежди и отсрещната страна да не разбира за какво аджаба иде реч :?
Ако има тръпка в секса, ще има тръпка и в брака - убедена съм в това :!: Експериментирайте, опитвайте нови неща и не забравяйте да си казвате, че се обичате - при мен поне тази формула действа ;)
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот Изабел » 14 Мар 2012, 23:07

Memento написа:Какво ще кажете за малко суингърство за разнообразие? Как ви се струва тази идея, дали ще се върне тръпката?

съжалявам че тук няма повръщащ емотикон...
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Как да запазим тръпката в брака?

Мнениеот Изабел » 18 Мар 2012, 14:15

Аз бих могла да изброя следното-хигиена на макс,поддържане на добра фигура-диета,спорт,кола маска когато е необходимо,поддържане на косата-цвят,прическа,лек грим,чисти и изгладени дрехи-не е нужно последен писък на модата,чисти обувки,хубав парфюм,секси бельо,секси пижама.Чести срещи с приятели- канене на вечеря,заедно приготвяне на храната за гости и без гости,вечеря на вън с повод и без,заедно посещение на кино,театър,изложби,разходка на вън,по възможност екскурзия в чужбина...
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта