Колко време след сън е добре да се закусва?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юни 2017, 12:46

Опитвам се да си наложа някакви по-здравословни навици. Един от тях е закуската, четох на едно място, че е добре да се закусва до 30 минути след ставане. Да, ама аз 30 минути след ставане не искам и да помириша храна, камо ли да ям. :roll: Говорих с една дама, с изключителни размери и форми, каза - закусвам, когато огладнея. ;) Аз практикувам второто, хапвам, когато огладнея към 9:30 обикновено (ставам в 7 без 10). :roll: Вие кога закусвате и кога според вас е най-правилно да се закуси?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот nefertiti » 12 Юни 2017, 17:55

И аз съм чувала за половин час.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот kauda » 13 Юни 2017, 09:13

Според мен няма определен час. Ето, днес огладнях още в 8:10, а вчера чак в 11ч. хапвам тогава, когато огладнея, толкова, колкото искам, но от нещата, които съм си приготвила за закуска. Днес - ферментирала закуска с овесени ядки и череши, нямах време да напълня бурканчето с повече неща. Добре се заситих, без да ми е тежко и сега вече мога да си чакам обяда, макар че още прибърквам в бурканчето от време на време.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот kalina_216 » 13 Юни 2017, 11:38

Ако закуската е достатъчна и достатъчно пълноценна, може да се закуси по-рано, защото ако закусиш в 10-11ч и после следва обяд, който е към 13ч. кога ще успееш да огладнееш, това означава, ако е малка закуската, да се хапне леко, да се залъже глада и да си останете гладни до обяд, когато има риск примерно, да преядете, защото сте много гладни. Затова е добре да се закусва по-рано, ако човек има дневен режим, т.е. фиксирана обедна почивка. Така тялото ще успее да си изгради навиците и да си създаде режим, в който се храни и получава всичко пълноценно. Ако може да обядвате в 15ч, закуската ви спокойно може да е в 10-11, но с фиксирано работно време или следва преяждане на обяд, за да не огладнеете после, или следва изкарване на деня на една закуска, или ядене по малко и след това преяждане на обяд.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот Snejna » 22 Авг 2017, 10:42

Аз закусвам различно - когато съм гладна. Понякога се събуждам гладна и хапвам до към 8ч., друг път хавам към 10-11ч. А се случва и да не огладнявам до обяд.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот Elica » 22 Авг 2017, 15:11

И аз съм на принципа - когато огладнея, но на работа все пак спазвам режим заради обедната почивка, тогава закусвам обикновено към 9ч, обядвам в 13ч. и до вечеря имам поне 7-8 часа, което налага набързо да мушна нещо за хапване и се зареждам с шепа ядки и изкарвам следобеда. Избягвам плодовете следобяд.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 06 Дек 2017, 12:58

Обикновено си хапвам веднага, след като стана от сън, така пък издържам до обяд. :) Преди ядох към 9;30 но последно време огладнявам много рано, защото вечерям към 17ч и така сутрин в 7 хапвам нещо, което да ме държи сита до 13ч, когато ми е обядната почивка.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот Alex_mor » 07 Дек 2017, 11:32

Най-добре е човек да яде тогава, когато е гладен. Ако огладнявате към 9ч яжте в 9ч, а не в 7, само защото така ви е казал някой. Вече, ако режима и работата ви не ви позволяват да хапвате, когато сте гладни ще трябва да се насилите да ядете по-рано, за ваше добро си е.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот Stark » 07 Дек 2017, 13:52

Aз се събуждам гладна и веднага сядам да ям. :mrgreen: Първата ми работа слде като стана от леглото е да мина през банята и веднага се озъртам какво мога да изям. :mrgreen:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Колко време след сън е добре да се закусва?

Мнениеот Good girl » 05 Фев 2019, 10:55

При всеки е различно. Аз вечерям рано, съответно сутрин съм освирепяла от глад :grin: Може да е нещо леко или в малко количество, но трябва да има някаква храна.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта