Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот MayaMarinova » 12 Юни 2017, 21:39

дъщеря ми е на почти 5 годинки и доста свободно описва това, което и се случва през деня в градината. от няколко дни ми разказва, че новата госпожа и дърпала ушето.
първо си помислих, че си измисля, но няколко пъти ми повтори за ушето, като всеки път беше в различна ситуация.сериозно се притеснявам, дали не се случва нещо, за което трябва да взема мерки. госпожата е нова, около 30 годишна, изглежда мила, но кой знае какво се случва, когато е сама с децата. как да постъпя, ще ме посъветвате ли?
не искам да я обидя или да я злепоставя, ако я предупредя. никога не сме дърпали ушите на дъщеря ни, не очаквам и някой друг да го прави.
MayaMarinova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Юни 2017, 21:22

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот kauda » 13 Юни 2017, 08:54

Веднага говори с госпожата, няма прпичина и не е нормално да й дърпат ушите, тея методи са остарели и то немалко. В наши дни децата се възпитават по друг начин и нито са толкова лоши, колкото ги изкарват, но просто информацията обхваща повече места. :!: Говори с нея и й кажи какво ти е казала дъщеря ти, в прав текст я информирай, че не одобряваш това нещо и на следващия път ще се оплачеш където трябва... и говори с директорката, също!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот kalina_216 » 13 Юни 2017, 11:01

мисълта, че не искаш да нараниш госпожата е противоположна на това, което тя прави с твоето дете. говори с нея и изискай обяснение, кажи й, че не вярваш, че това е лъжа, защото детето ти не си измисля такива неща, бъди твърда и дай ясно да се разбере, че си научила и че не одобряваш. предложи и ти да и опънеш ухото.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Юни 2017, 11:59

Според мен трябва да говориш с госпожата, това не е нормално и не е правилно. Поговори с нея и поискай обяснение от къде идват твърденията на детето.А то е ясно, че тя ще те излъже и ще ти каже, че това не се е случвало. Влезе ли веднага в отбранителна позиция, значи лъже.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот Snejna » 13 Юни 2017, 12:29

Трябва задължително разговор, и аз съм имала такъв проблем с моята дъщеря в яслата, оплакваше се, че ги бият по дупето, до тогава тя не знаеш екакво е шамар. Говорих директно с директорката, за мен учител,който се държи по такъв начин не заслужава да получи уважението да говориш с него.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот Guppy » 13 Юни 2017, 15:30

Нищо кой знае какво не е станало, децата имат нужда понякога да им се опъват ушите когато са виновни. От това глезене и презадоволяване, децата са агресивни и си мислят, че всички са им длъжни. Нека малко се научат на дисциплина и ред.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Мамо, госпожата ми дърпа ушето - КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2017, 16:22

Няма какво да мислиш, че ще я обидиш или злепостяваш, а тя, че обижда твоето дете и го злепоставя, това прави ли ти впечатление?! Отиваш и казваш така и така, дъщеря ми каза, че често се случва да й дърпате ушите, какво ще кажете по въпроса. Не я оставяш да има избор да ти се измъква, а ати не се заяждаш, а задаваш правао въпросите си в целта.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта