Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот kalina_216 » 13 Юни 2017, 12:14

Днес си прискрипах пръста на колата, не е посиняло още, но беше точно в нокътя и очаквам и самия ми нокът да падне съвсем скоро. :-| Няма счупено, но болката от сега е голяма, нагласила съм се още повече да ме боли. Иска ми се да помогна на оздравяването, има ли начин, по който мога дори и да спася нокътя си, или е невъзможно? А да помогна на оздравяването?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот Snejna » 13 Юни 2017, 12:28

Няма какво да направиш, така или иначе удар е имало и вече е факт отлепянето на нокътя, ако е станало. Сега може да си вземеш някакви успокояващи болката кремове, като Лиотон, няма нужда да се слага лед, защото той не върши никаква работа, дори ще те боли повече. Ако много те боли ще се наложи да пиеш и обезболяващи. Ако още не е посиняло, може да пробваш да го намажеш с олио или бебешко олио, за да предотвратиш посиняването, но не знам дали би имало ефект, след като е минало време. Наистина е много гадно да ти падне нокът и да се удариш, пръстите се ползват постоянно, ако имаш нужда може да си направиш и превръзка, която да защитава пръста, да не докосва различни неща.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Юни 2017, 13:52

Щом няма кръв, няма болка силна, ще ти мине за няколко дни, ще пиеш обезболяващи и това е, пръст боли много, защото постоянно се използва.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот vanessa_ » 13 Юни 2017, 14:31

Това колко боли! Съжалявам, че си се подредила така! Може да правиш компреси със смрадлика, тя успокоява, макар че няма рана, все пак ще ти помогне да се чувстваш по-добре.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот Миро » 14 Юни 2017, 09:13

Преди три дни се оказах в същата ситуация! През нощта не можах да спя докато не използвах лека на баба - силна домашна ракия с която на няколко пъти третирах палеца! Днес все още е надут и нокътя ми е син но поне боли само при допир! Ходих също на хирург който със стерилна игла ми направи три дупчици на местата с най голямо кръвонасядане.По този начин освободи напрежението и вече не усещам пулсации в пръста!
Миро
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2017, 08:42

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот bob_care » 14 Юни 2017, 11:11

За първи път чувам за такова третиране с игла, макар че аз доста пъти съм си удрял пръста, дори и ноктите са ми падали. Ракия и аз съм слагал на компрес, но пръст боли най-силно, защото е постоянно в допир с нещо и няма как да спреш да си ползваш ръцете. Пробвай с тоя чалъм от Миро, може да подейства.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Прискрипах си пръста, как да оздравее по-бързо?

Мнениеот vanessa_ » 29 Юни 2018, 15:15

А синините? Аз бих пробвала компрес, това с дупченето е явно прецизна работа, където има най-голямо напрежение..
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron