Ако ме тормози учител...?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Stark » 13 Юни 2017, 15:01

Имаме учител по информатика в училище, който е мъж. Винаги е тормозил красивите момичета и унижавал. Бях чувала много за това, но не и преди да се сблъскам от първо лице. Споделих с родителите ми, но според тях аз си измислям и той няма специално отношение към мен. Но усещам често, че ме гледа по-дълго от обичайното, ако съм с по-изрязан потник идва и буквално наднича в деколтето ми. Кара ме да оставам след часа в междучасието и ме кара да пиша някакви неща по компютъра, или да бърша дъската. Направо ме побиват тръпки и това не се случва само с мен а и с други момичета от класа, която е сложила пола или по-отворена блуза,бива оставяна след часовете да се грижи за стаята. Вярно е, че никога не е правил сексуални намеци или да е докосвал някоя от нас, но се усеща. Когато някоя от нас му откаже нещо, което той е поискал, държанието му се променя и веднага изпитва и понижава оценката, дори и да се справиш ти пише 4-ка. Родителите ми не реагират, а учителите се подкрепят. Не знам какво да направя, имаше веднъж проверка в часа, но нищо се случи, а и това как се доказва, след като той тогава се държи изключително добре и няма общо с подмятанията, когато сме сами в часа. :roll: Какво бихте ме посъветвали, как да постъпя?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Guppy » 13 Юни 2017, 16:01

преувеличаваш най-вероятно, надали е толкова зле, колкото се опитваш да го изкараш. Сигурно учителя просто ви избира на случаен принцип кой да остане да помогне или да почисти дъската.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот nefertiti » 13 Юни 2017, 18:01

Възможно е да преувеличаваш. Но от това, което описваш нищо не е направил толкова и няма как да се оплачеш..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Notification » 14 Юни 2017, 10:59

Той не е направил нищо, в което може да го обвините, това че се държи по-лошо с вас, не значи, че упражнява сексуален тормоз, това ще ви кажаат, но това, което описваш ти си е баш такова. Няма спасение, тук не се предават. Гарван гарваново око не вади.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот klarissa » 14 Юни 2017, 13:00

Не искам да те отчайвам, но няма какво да направиш, той няма да се промени, а държанието му не може да се докаже. а и реално той не ви прави никакви сексуални намеци в прав текст, нито докосва някоя от вас, за да кажеш, че това би те притеснило. Може да спреш да се обличаш предизвикателно, поне.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Pipilota » 14 Юни 2017, 14:50

Ама че нагъл, как ги мразя такива! и аз имах такъв учител в училище, беш емного неприятно, заглеждаше момичетата, то ясно, че мъжете имат око за красивите жени, хубаво се заглеждаш, ама да не става прекалено.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Lollipop » 14 Юни 2017, 15:03

Много гнусна история, а факта, че родителите ти не ти вярват пък няма да го коментирам изобщо. Много грозно такова държание от страна на учител, вместо това да е призвание, той си го е направил начин да събира материал за вечерите си насаме...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Snejna » 14 Юни 2017, 15:55

Ако се оплачете повече момичета дали ще има ефект?? Другите не се ли оплакват или приемат с удоволствие вниманието на учителя?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Юни 2017, 10:04

Явно във всяко училище има по един такъв даскал, който да заглежда момичетата. И докато аз бях ученичка имаше един такъв чичка, който само ни гледаше, но не си позволяваше да ни оставя след часовете. :roll: Няма какво да направиш, честно да ти кажа... никой няма да ти повярва в какво го обвиняваш.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ако ме тормози учител...?

Мнениеот Stark » 25 Яну 2018, 13:52

nefertiti написа:Възможно е да преувеличаваш. Но от това, което описваш нищо не е направил толкова и няма как да се оплачеш..

Да това е,че в България на това не му казват тормоз... след като не ми е посегнал. Но да те оглежда, да те оставя след часовете ... не е нормално! Вече всички са със суитчери в класа и навлечени, за да можем да си тръгнем навреме. Колкото и нищо да не е направил, не може да бършеш дъската а той да те изпива с поглед, той не прави друго, сяда на бюрото си обръща се и гледа момичетата как бършат дъската и не казва нищо. Надявам се да го изгонят някой ден този перверзник!
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта