Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Захар.Ина » 13 Юни 2017, 15:22

На 25 години съм и току що родих второто ми дете. Кърмя го и имам много кърма, чак ми остава. От няколко дни един съсед ме моли да купи от мен малко количество. По принцип съм много подозрителна, особено към не много познати хора. Не е въпрос до парите, а до смисъла да му давам нещо, което е мое и е така лично.
Попитах го за какво му е, чувала съм, че правят магии с кърма и не искам да ми се случи нещо.
Съседът ме успокои, че му трябвало за лечение...имал упорита хрема, която не минавала от нищо. Неговата леля му казала, че най-доброто домашно средство за хрема с много гъсти сополи било всеки ден да си пръска капки с майчина кърма, прясно изцедена. Помагало почти веднага, както и при конюнктивит. Той опитвал с какво ли не, но не му помагало и искал да опита.
Да му продам ли и ако да ,за каква цена? Има ли възможност да ме лъже, а да използва кърмата за нещо...не знам. Питах майка ми, тя не е чувала никога за такава употреба на кърмата. Защо не си пръска просто краве мляко????
Захар.Ина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2017, 15:02

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Guppy » 13 Юни 2017, 15:25

Мислиш ли, ч еще тръгне да ти прави магии, има нещо сбъркано и в съсета и в теб. ;) просто му дай малко кърма, а защо трябва да му я продаваш, ако му дадеш 10мл. ще има да си пръска една седмица в носа... Не съм чувала да има такива свойства кърмата, но пък те повечето домашни илачи не са много известни. :roll:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Stark » 13 Юни 2017, 15:56

Ужас, не бих дала кърмата си на някой, за да си я пръска в носа! Не съм чувала да има такова приложение... но макар че използването й при конюнктивит ми се струва много по-опасно, отколкото в носа..
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2017, 16:24

Дак му на човека, а ако вярваш, че ще ти направи магия, отиди и потърси помощта на психолог. :mrgreen: Нека да си капе където си иска с тая кърма, ако иска и в ушите. Като се замислиш, хората какви неща си капят по уши, очи.. кърмата е най-безобидното.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот MayaMarinova » 13 Юни 2017, 20:49

Чувала съм, че цената на кърмата е 100 лева на 100 милилитра. Ако иска, продай му. Не я давай без пари, ако е продадена, магиите не хващат.
MayaMarinova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Юни 2017, 21:22

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Notification » 14 Юни 2017, 11:03

Дали ако се продаде, няма да хващат магиите??? :?: Дано да е така, не му давай нищо, продавай му я, но цената от 100 лева на 100 мл е смешна, изкупуват я за около 10 лева за литър в млечните кухни.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Lollipop » 14 Юни 2017, 15:12

Аз съм можела под пари да остана с тея цени на майчината кърма! :lol: Не вярвам че ще има ефект за носа на тоя човек, но ако искаш, дай му да пробва. Не си мисли за магаии, това е смешно просто...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Майчина кърма срещу упорита хрема - това възможно ли е?

Мнениеот Malina » 10 Юли 2017, 15:28

За първи път чувам,ч е кърмата може да има такова действие. Някои хора прекаляват с тази мания по здравословното и по това, че кърмата съдържа какво и не. Да тя е полезна но за деца. Не е антибиотик.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта