Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот skyfly » 14 Юни 2017, 12:22

Скоро четох една статия, която разказваше за тайните общества и се замислих, дали аз самата вярвам в същестуването им. По принцип винаги гледам скептично на нещата, не се доверявам така лесно на всичко, което чуя или прочета. :roll: Така и с тайните общества. И се зачудих,каква ли е нагласата на повечето хора, дали вярват в същестуването на масони, илюминати, Тамплиери и т.н.
Сигурно е много трудно да се живее с мисълта, че такива хора управляват света и по всякакъв начин се опитват да повлияят на всеки един от нас, като отделна личност. :roll:
Вие какво мислите, дали наистина има тайни общества, вярвате ли в съществуването им и какво ви навежда на мисълта, че ги има или ги няма.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Lollipop » 14 Юни 2017, 15:06

Аз не вярвам на такива неща, може би си има някаква група, определящи се като общество, но да дърпат конците на целия свят и т.н. тези твърдения не ми се връзват, но аз не вярвам в конспирации, не вярвам, че ни пръскат с ваксини от самолети да речем. Вярвам на това, което виждам и толкова.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Bess » 14 Юни 2017, 15:20

Разбира се, че тайните общества съществуват.
Да ги отричаме– ще ни направи като щрауси които си крият главите в пясъка.
Ще ни направи и на лесни техни жертви.
Какво ще ми отговорите за сбирките на Билдебърг, където не се допускат никакви журналисти и пресата си затваря очите когато тези супер богати индивиди се срещат тайно?
Bess
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:12

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Lollipop » 14 Юни 2017, 15:24

Bess написа:Разбира се, че тайните общества съществуват.
Да ги отричаме– ще ни направи като щрауси които си крият главите в пясъка.
Ще ни направи и на лесни техни жертви.
Какво ще ми отговорите за сбирките на Билдебърг, където не се допускат никакви журналисти и пресата си затваря очите когато тези супер богати индивиди се срещат тайно?

А когато не ги отричаме и не сме щрауси,какво от това? :) и как те в този случай ще бъде по-трудни жертви? :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Pipilota » 14 Юни 2017, 15:49

Сигурно има някакви, но не съм и аз много убедена, че дърпат конците на всичко, но знае ли човек, така или иначе живеем и умираме, а в повечето случаи, дали живеем добре или зле, зависи от нас самите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2017, 10:09

не е като да ми е важна конспирация това, че да го мисля. Тайни или не, ама след като ги знаем, колко да са тайни, има и винаги ще има. Навсякъде има определана група хора, следваща свои правила и дърпаща конците на много от събитията по света. Винаги е имало и винаги ще има.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот dinkog » 28 Сеп 2017, 10:45

Сигурно съществуват такива групи, които са свързани в някаква тяхна си обща мисия. Дали пазят вече Светия Граал или нещо друго, не мога да кажа, но различни тайни общества има бол.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот rali06 » 28 Сеп 2017, 18:36

Според мен тайни общества има..
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Дали наистина съществуват тайни общества според вас?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Сеп 2017, 19:21

не мога да кажа, със сигурност, може би има, а може и да няма и всичко да е една голяма мистерия, но познавайки човешката природа, всичко е възможно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта