Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Ное 2017, 12:20

Изобщо не се замислям. За всяка една риба намериха нещо лошо, вече не остана с какво да се храним, освен ако не намерим някоя чиста река, някъде високо в планината и не се молим да има някоя заблудена пастърва вътре.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот kauda » 06 Ное 2017, 12:59

Все пак трябва да подбираме какво ядем. Аз предпочитам охладената риба - пастърва,сьомга, скумрия, това са видовете, които купувам винаги. Други не вземам. Не мога да рискувам. Понякога вземам и от по-дребните - салати, цаца. Но Пангасиус, риба тон не вземам, едното е много евтино и винаги замразено, другото пък не мога да си го позволя. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот miron » 07 Ное 2017, 11:31

Чувал съм , че повечета била бъкана с живак. Но пак си остава най-полезната храна, от къде да намеря някаква био риба, трябва да си отрежа някой орган, че да си я позволя. Не ги познват парите, повечето био продавачи. :mrgreen:
Затова си карам на скумрийка.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот asdddwww » 07 Ное 2017, 12:03

Гледам да си ям някакви традиционни и обикновени риби, които не са незнайно от къде дошли. Най-вече гледам да са бели риби, пастърва, скумрия, цаца. Не вземам неизвестни риби, които са далечни от нашите ширини.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот Pipilota » 08 Ное 2017, 12:03

И за сьомгата чух лоши неща, само май за пастървата и скумрията нищо лошо не съм чувала. Ами гледам да ядем риба, каквато изберем, не робувам на някакви предсрасъдъци. Само не вземам замразени защото не ги харесвам изобщо
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Ное 2017, 12:56

много се филмираме, всъщност ако е риба от развъдник, няма как да не е хранене с добавки исмески, то има как де, но никой не го прави. освен ако сами не си я хващате по реките не се надявайте на чиста риба. Всичко ни убива, вече ще се случва просто по-рано.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот kauda » 30 Яну 2018, 12:32

Не знам дали знам кои са най-подходящите и правилните риби, обичам да си похапвам риба най-вече скумрия, пастърва, от тях съм доста доволна и са ми вкусни. МНого обичам рибата на Лидл страшно вкусна!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот Лейла » 15 Мар 2019, 15:11

Чела съм за пангасиуса - как и къде се отглежда, как го наблъскват с хормони, за да се размножава. Знам че и дънните риби не са много полезни, защото се хранят с боклука по дъното. Гледам да ядем речна риба и то такава, която си вирее в България.
Лейла
 
Мнения: 20
Регистриран на: 15 Мар 2019, 12:03

Re: Вярвате ли, че някои риби са опасни за здравето?

Мнениеот Гери Василева » 30 Апр 2019, 12:00

Вкъщи се ядат само пъстърва и хек.
Иначе, за пангасиуса знам, че наистина е опасен. Не купувам от него.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта