Защо е престижно в България да си пушач?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Snejna » 20 Юни 2017, 09:32

Повечето тийнейджъри пушат, повечето възрастни пушат също. Пушенето се е превърнало в един социален статус на готин и повече от останалите. Защо според вас е толкова престижно в България да се пуши? Ако не беше така, сигурна съм, че нямаше да сме в първите позиции на тийнове, които пушат. Тук, ако не пушиш,значи си загубеняк. Може би българите имаме повече пари,отколкото си мислим, след като така свободно даваме за цигари цялото семейство... :roll: КОе е престижното на цигарите?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот dinkog » 20 Юни 2017, 10:35

Това е признак на бунтарство, затова е такъв престиж да си си пушач, или изобщо лошо момче/момиче. Особено в тийн годините.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2017, 11:12

Защото повечето възрастни пушат, и така децата вземат примера им, показват се като големи, независими и такива, които не се съобразяват с нормите. Веднага стават от каймака на училището - т.е. голямата работа и автоматично стават по-елитни. Ето ти го престижа на пушенето. При възрастните не си го обяснявам каква причина може да има, по-скоро те вярват, че пушенето ще успокои нервите им и затова не го прекратяват.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот kauda » 20 Юни 2017, 14:54

Защото така показваш, че си бунтар, като си бунтар, значи си лош, щом си лош, значи си много готин и си над закона. Сега се оптивам да се сетя дали познавам някой, който се прави на много важен ив същото време да не пуши.. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Jully » 21 Юни 2017, 09:15

Особено в пубертета, пушенето е точно това - проява на бунтарство, това, което показва, че вие сте повече от останалите, по-важни, по-големи, по-самостоятелни. Ясен знак как казвате на родителите си "вие не сте ник'ви да ми казвате аз кво да прая!"
Всички ще минем през това, ако не сме минали ние, ще минем с децата си...
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Lili_pili » 21 Юни 2017, 10:48

Престижно не е думата, която бих използвала. Не знам как и защо се е нагнездило пушенето като част от живота на българите, но е факт, че тук повече от половината възрастни пушат. Нормално това да е пример, който се дава на децата и те също да си пушат. В пубертета порасват и искат да са като големи, а големите пушат.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2017, 11:46

Демонстрация на бунтарство и избиване на комплекси. Затова са и толкова много пуберите, които пушат. Ако го нямаше този модел от родителите, децата щяха да пушат по-малко. А сега е нормално да вжидаме деца на 13-14 г с цигарите, а в гимназиите е направо задължително.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2017, 15:00

когато пропуших беше точно с такива подбуди. на 1 учебен ден в 8 клас (не помня бях или на 13 или на 14). :roll: Останахме смесен клас в моето училище - някои от най-готините бяха останали в класа. Набързо се сдушихме и на първия учебен ден отидохме зад близкия трафопост, за да изпушим по една цигара, аз, тогава непушач пуших без приеснения, това беше моето почване да пуша. Пушех след това всеки ден и редовно. Нямах пропуски. Бях готина и приета от останалите. За някой може д асъм била тъпа, и сега като се гледам отстрани мога да почна да си давам съвети като по учебниците, как трябва даимам самочувствие, как не трябва да се водя по другите, знам знам.. :) Всички готини пушехме. Това беше нашия бунт, нашето величие, така ние бяхме специални, различни и повече от останалите. ние бяхме лошите и недосегаемите, нито от родители, нито от учители.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот nefertiti » 21 Юни 2017, 17:47

Наистина малко е избиване на комплекси, а според мен трябва да е точно обратното - да се говори за вредата от пушенето.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Защо е престижно в България да си пушач?

Мнениеот Jolene » 22 Юни 2017, 10:41

Не знам дали е престиж или нещо друго, но определено пушенето е приоритет за повечето от нас. Не се чувствам по-престижна, след като пуша, чувствам се нормално. Имам необходимост и го правя. Това е по-скоро характерно за младите години, когато наистина е бунтарство и някак си доказателство, че си по-голям, по-самостоялтен. При възрастните вече е грозен навик, който, ако можем премахваме, ако не - не.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта