Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот fawla » 21 Юни 2017, 09:30

Зъбите ми винаги са имали жълт отенък, но напоследък сякаш са по-жълти от обичайното. Смених пастата за зъби, но без ефект, а искам да избеля зъбите си. Не мога да рискувам с активен въглен, макар че съм чувала, че има много добри резултати, но все пак притеснението, че може да ми остане черна устата в неподходящ момент ме кара да търся друг вариант. Използването на сода за избелване на какво ли не ми дава надежда, че ще помогне и при избелването на зъбите. Дали някой от вас е пробвал да избели зъбите си със сода, постигнал ли е добри резултати и как точно я ползвахте, колко често?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Jully » 21 Юни 2017, 09:45

Баба ми си миеше зъбите със сода и босилек! Счукваше ги в хаванче, после търкаше зъбите си с пръст дори с тази смес. Изчкаваше 1-2 минути и отмиваше. Винаги е имала много бели зъби! Все се глася и аз да пробвам, но се притеснявам от разрушаването на емайла с абразивността на содата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Lili_pili » 21 Юни 2017, 10:42

Веднъж седмично си мия зъбите със сода, слагам директно на четка и отгоре малко паста и търкам. Зъбите ми са бели, или поне аз си ги намирам за бели..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2017, 11:45

Бих добавила лимон и вода, за да неутрализирам малко ефекта на содата и да я събудя.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2017, 12:05

Чувала съм да се посипва върху пастата за зъби. Може да пробваш да правиш така, но не го ползвай ежедневно, все пак содата е доста силна като почистващ препарат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2017, 14:35

И аз ще го пробвам, въпреки че си мия редовно зъбите и не пуша, постоянно имат жълт отенък и е много неприятно. А виждам другите са с далеч по-бели зъби от моите. Ще пробвам. Днес още ще се измия със содаи паста за зъби.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Gold » 21 Юни 2017, 17:34

По-добре да се доверим на зъболекарите..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Jolene » 22 Юни 2017, 09:04

Тези методи да си утвърдени, зъболекарите не препоръчват избелване на зъбите с това, което те правят, като дейност. :mrgreen: По-добре е да се използват различни народни методи за избелване на зъбите, пък содата за хляб си е много добър вариант, натурално средство, което със сигурност избелва.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Локумът » 22 Юни 2017, 11:59

Аз па знам, че се слага вода, прави се каша и се търкат зъбите, само че с мека четка, за да не се натоварва емайла. Избелването на зъбите винаги си е била вълнуваща тема, никой не ще гадни зъби.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как точно да избеля зъбите си със сода бикарбонат?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Юни 2017, 14:11

Не е ли опасно, че ще се разруши емайла, той и без друго е много крехък и често го тормозим със страшни комбинациикато портокалов сок и шооколад..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта