Купувате ли храни от прозиводители?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Lili_pili » 21 Юни 2017, 10:20

Има много начини да се свържеш с различни производители на храни - на плодове, зеленчуци, месо, яйца, млечни продукти. Дори и да не са регистрирани като производители, много хора продавата продукцията, която отглеждат - животни и растения. Сега се двоумя дали да взема яйца - домашни, от непозната жена, но нещо ме спира. ПРитеснявам се, че тези яйца не преминават никаква проверка. Така е и с месото, с яйцата. При зеленчуците нямам такива притеснения, но за животинските продукти имам страшни опасения. Вие как процедирате, доверявате ли се на непознати хора? Бихте ли могли да препоръчате проверени места, от където вземате различни продукти и сте останали доволни? Ако сте на мое място, бихте ли си взели от непознатите яйца?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2017, 11:26

Аз купувам без притеснения, но винаги от производителите, за които има добри отзиви. За месото малко повече се притеснявам и когато е ново мястото го нося за проверка в риокоз, така както всеки здравомислещ човек би следвало да постъпи и с домашно месо и с диво.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2017, 11:42

Не съм вземала и аз имам опасения, че може и да не са добре съхранявани, че животните може да са болни. Има много хора, които предлагат храни от собствените си домакинства, от селата си.. Не бих могла да съм спокойна и да съм сигурна, че всичко е наред. Те може да ги консумират, може и просто да искат да изкарат пари и да не мислят за качеството.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот kikimoraa » 21 Юни 2017, 13:36

Само плодове и зеленчуци, друго не купувам на доверие, сякаш при плодовете и зеленчуците вярвам, че като ги измия всичко ще е наред. Яйца пак бих взела, най-много някоя салмонела да има, ама аз сурови няма да ги ям.. та остава месото, за което съм абсолютно против, освен ако не е сертифицирана ферма.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2017, 14:19

И аз се договорих за едни яйца, пък сега ме е страх да ги взема, притеснявам се дали всичко ще е наред с яйцата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Gold » 21 Юни 2017, 17:34

Не съм купувала досега.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Jolene » 22 Юни 2017, 08:55

Аз си вземам и мляко и яйца, месо, зеленчуци. Изобщо не се притеснявам, досега не съм съжалила, че съм го правила.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Локумът » 22 Юни 2017, 11:59

Купувам и аз, в няколко групи е жената във фейсбука, които доставят и месо и зеленчуци. По-голяма част от храните ни са от там. някои излизат много изгодни, други обаче са по-скъпи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2017, 14:37

И мен ме е шубе, явно съм гледала много филми, ама все се притеснявам, че може да не се проверени. От качеството не се съмнявам, отколкото че могат да са заразени самите животни. А то това май не може да се провери, освен ако не се носи на изследване месото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купувате ли храни от прозиводители?

Мнениеот fawla » 26 Юли 2017, 11:29

Даже днес съм си поръчала едно пиле да си взема. изобщо не се притеснявам, хората си залагат имената, много са им опитвали храните, а аз винаги готвя много добре, така че не се притеснявам дали ще е препечено, да речем. Изобщо нямам никакви опасения, а вкусът е в на светлинни години по-добър от този в магазините.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта