Смяна на превръзка

Re: Смяна на превръзка

Мнениеот gambler » 10 Окт 2017, 00:50

Здравейте отново, след няколко месеца от тази операция пак имам проблем. Нокътя ми не расте правилно, а и от скоро когато го натисна ме боли, като ходя не ме боли, но при натиск или ако нещо падне на него ме заболява, все още не съм ходил на доктор, явно трябва да отида. Ще ви покажа снимка сега как изглежда и да прецените каква е ситуацията..
http://prikachi.com/images/925/9195925Z.jpg

Трябва ли да го мажа с нещо или ситуацията е зле :(? не ме бърка, че изглежда грозно, искам само да не ми пречи в ежедневието..
gambler
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юни 2017, 15:24

Re: Смяна на превръзка

Мнениеот Lili_pili » 10 Окт 2017, 11:10

Според мен е напълно нормално, че пръста ти е по-чувствителен, все пак е бил страшно наранен до скоро. Сега, докато зарасне плочката ще е така, може да мине и година и повече, докато израсте , а е възможно да останеа деформиран завинаги. Не виждам защо трябва да се притесняваш, може би в момента е проблем, че плочката е съвсем тънка и не успява да предпази пръста. Дай му възможност да порасне, но ако много се притесняваш и болката е силна, говори с лекаря си.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Смяна на превръзка

Мнениеот kristina.georgieva1 » 19 Авг 2019, 08:50

Здравейте! Лявата ми ръка е изгорена. Премахнаха ми мехурите и ми предписаха да мажа с йодасепт. Марлите залепват ужасно за раните мога ли с нещо по-рано да ги махам? Вие с какво бихте препоръчали да мажа и колко често? Хубав ден!
Прикачени файлове
20190816_202033.jpg
20190816_202033.jpg (71.71 KiB) Прегледано 189 пъти
kristina.georgieva1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2019, 18:22

Re: Смяна на превръзка

Мнениеот FramarLekari » 19 Авг 2019, 11:52

Здравейте, kristina.georgieva1!

Йодасепт солуцио или унгвент използвате? Ако използвате солуцио, преминете на унгвент, за да минимизирате вероятността от залепване на марлите.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта