Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот Jully » 05 Юли 2017, 09:46

Онзи ден ми показаха едни трик, който не знаех, а именно, че рибата, за да е прясна и качествена трябва да е с ясни очи и с лъскави люспи. Никога не съм обръщала внимание досега на това, но вече гледам. Ще ми се да се споделите други подобни начини, с които на пръв поглед да различаваме качествената храна, или поне да знаем следващия път да не се лъжем да купуваме от същата, ако тя не премине нашия тест. :smile:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот Alex_mor » 05 Юли 2017, 10:25

Нямам такива трикове, с които мога да определя дали една храна е готина или не. Особено пък на пръв поглед. Имам и аз толкова познания, колкото ти каза с рибата.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот Snejna » 24 Юли 2017, 11:34

Никога не съм успявала да я различа, винаги съм разчитала на случайността. :roll: не мога да позная дали една риба е прясна (само това за очите спазвам), дали примерно сиренето ми е в годност или не. Само вкусово мога да доловя, но това не е подходящо за в магазина.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот Mon_ton » 24 Юли 2017, 13:45

Не умея да избирам храната така, че да е по-свежа отколкото си мисля. Винаги се доверявам само и единствено на срока годност, който виждам.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот kalinka-kuku » 28 Сеп 2017, 11:09

Не, не я тествам, гледам срока на годност и това е. А месо купувам от магазини, в които знам,
че по стоянно има хора, които да пазаруват, а не някои застоели места, от които не вземам. Например от Билла не съм виждала никога някой да е купил месо, затова избягвам и купувам само от проверени места, като месарските магазини.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Имате ли трикове, с които тествате качеството на храната?

Мнениеот Lollipop » 28 Сеп 2017, 12:31

Не се вглеждам толкова, а и повечето неща трябва да се тестват, наистина, а не само да се гледаат. Не става да почнеш да душиш каймата в магазина или да опипваш месото, дали лепне.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron