Какво използвате вместо прясно мляко?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Stark » 06 Юли 2017, 09:45

Искам да огранича максимално употребата на мляко, почти не го пия и не ми липсва, но в някои рецепти , когато има мляко вътре а аз не мога да използвам удвам на камък. Затова ми е интересно с какво заменяте млякото? Какви са алтернативите, които дават същите добри резултати, както и млякото. Не само за сладкиши, но и за пиене?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот skyfly » 06 Юли 2017, 11:12

Прясното мляко лесно се замества с ядково, дори и в различните печива. Не знам обаче до колко е добре постоянно да го подменяш. няма лошо от време на време да си пиеш или да приемаш нормално мляко, освен ако нямаш алергия. Може да замениш и млякото с кефир също.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Pipilota » 06 Юли 2017, 11:46

Смени го с ядково, соево.. или просто с вода в рецептите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Yunona » 06 Юли 2017, 13:35

Отказала съм прясното мляко на тригодишна възраст и перфектно си карам без него :) В сладкиши ползвам кисело, а за пиене - айран. През последните години обаче драстично намалих млечните продукти и открих ядковите млека.
Най-обичам домашно бадемово, оризово също. Другите не са ми по вкуса. Когато си купувам готови, винаги взимам без захар и подсладители.
За печивата продължавам да ползвам кисело мляко, но често минавам и без. Малко вода и готово.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Lisica » 07 Юли 2017, 08:50

Yunona, можеш ли да ми кажеш, азщо след като ограничаваш или отказваш млякото... просто вкусово ли не го харесваш, след като пък си хапваш кисело мляко?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Yunona » 10 Юли 2017, 13:10

Lisica написа:Yunona, можеш ли да ми кажеш, азщо след като ограничаваш или отказваш млякото... просто вкусово ли не го харесваш, след като пък си хапваш кисело мляко?


Прясното мляко съм отказала твърде малка, за да помня причината :)
Наистина обаче не ми харесва вкусът му, а миризмата на варящо се или току-що сварено прясно мляко е едно от най-отвратителните неща, които мога да си представя.
Киселото ми харесва на вкус. Но като цяло съм ограничила млечните продукти по здравословни причини. Те никак не са толкова полезни, колкото ни набиваха в главите десетилетия наред и в този форум сме коментирали темата.
С ядковите млека съм супер - едновременно са полезни и много, ама много вкусни :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2017, 13:14

В рецепти бих сменила прясното мляко с вода,с компот. Ядковите млека не ми харесват, не са лоши, но не са нещо, за което да си хабя ядките. :mrgreen: Никога не съм обичала млякото, но не го и ограничавам, скоро ми се ядеше кисело мляко, два дена подред хапнах по 1 кутийка. Прясно мляко дали изпивами по 100-200мл. годишно, ако отпия някой път ако ми щукне някакво желание. :roll: Май съм научена тотално да го изключвам от менюто си, защото като купя кутия кисело мляко стои докато и изтече срока и някой път даже стои неотворена...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот Lisica » 19 Сеп 2017, 15:25

Все пак млечните продукти не са основна хранителна група и може да си ги ограничим. Аз също не ги обичам много, слагам си по лъжичка мляко в кафет, понякога. Единствено сирене обичам повече и от него ям много по-редовно.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот nefertiti » 19 Сеп 2017, 16:41

Според мен прясното мляко не е толкова фатално, ако количеството е ограничено.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Какво използвате вместо прясно мляко?

Мнениеот vanusha » 19 Сеп 2017, 19:06

Аз съм на мнение, че прясното мляко в Нещо е по-малко вредно, отколкото ако се пие. Ако рецептата на кекса ми е с прясно мляко, изобщо не се притеснявам да го сложа, но да изпия една чаша мляко, може би ще с еузоря.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта