Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот gabinka_80 » 07 Юли 2017, 10:33

Замисляли ли сте се, че ние родителите често искаме от тийнейджърите да са такива и онакива, да са добри и тихи, внимателни и кротки, да не пушат, да не пият, да не излизат до късно навън. Но вчера прочетох една статия, която казваше какво искат тийнейджърите от своите родители. Само че децата, които питаха бяха далеч от България. Но същия въпрос стои и пред мен, дали ние като родители мислим какви ни искат децата ни и най-вече тийновете, които са в толкова трудна възраст?
Спомнете си вие, какво искахте от вашите родители когато бяхте на 12-17 години?
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот amoreamore » 07 Юли 2017, 11:04

По спомени, това което ми е липсвало в моите родители е било изслушването. Да знам, че въпреки всичко, те ще разберат и ще изслушат защо съм постъпила по този начин. Нашите никога не са ме изслушвали, те направо режеха "наказан си". Не усещах обаче уважение и авторитет към тях, никакво, често правих напук.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот klarissa » 10 Юли 2017, 11:19

мисля, че децата искат родител, който ги изслушва, който иска да разбере защо са постъпили по даден начин, който се интересува от техните болежки, могат спокойно да говорят с него за гаджета. Ако някой твърди, че трябва да сме родители а не приятели на децата си, то този някой губи връзката с децата си в тази деликатна възраст.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот skyfly » 10 Юли 2017, 11:29

МНого е трудно с тийнейджър и с добро не става и с лошо не става, до този извод съм стигнала. Трябва само да лавираш според настроенията на подрастващия и да се опитваш да се нагодиш към него.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2017, 11:32

Надявам се да е такъв като мен - усмихнат, ведър, забавен. :) Винаги се бъзикам със сина ми, закачам се с него, говорим си като приятели, право и открито, а когато ме ядосва бързо сменям вида си и ставам сериозна. Той знае, че му позволявам доста, но искам отговорност от негова страна. Когато порасне, ако това не действа, ще търся друг начин да се разбираме. Но мисля, че и тийновете не знаят какво искат, за да могат да кажат какви родителите желаят.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот Mon_ton » 12 Юли 2017, 10:20

Готин и отворен, да бъде като приятел на детето, а не като родител. Това искат, да имат и контрола и доверието от родителите си, но поднесено с финес и удоволствие.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот Тита » 17 Яну 2019, 10:55

Искам майка ми просто да ме разбира и да не ме изкарва виновна за всичко на този свят. Нищо друго. Да се опита да ми е приятел, не само родител.
Тита
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Яну 2019, 10:26

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот Клер » 07 Фев 2019, 10:55

Подозирам, че когато им отърва искат да е родителя-фантом, а когато имат от нещо - да е насреща.
Накратко - да е адекватен в присъствието си :mrgreen: И по възможност, да не мрънка и мърмори. Това не знам как се постига, обаче :mrgreen:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот Малката » 07 Фев 2019, 11:08

Клер написа:Подозирам, че когато им отърва искат да е родителя-фантом, а когато имат от нещо - да е насреща.
Накратко - да е адекватен в присъствието си :mrgreen: И по възможност, да не мрънка и мърмори. Това не знам как се постига, обаче :mrgreen:



Горе долу е така наистина, от позицията на тийнейджър го казвам :mrgreen: А че се постига трудно го виждам и вкъщи, по нашите.
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Какъв е перфектния родител, който искат тийнейджърите?

Мнениеот Lady M » 25 Юни 2019, 09:48

Вероятно искат спокоен, доверяващ им се и забавен родител. Поне аз много исках моите родители да са по-забавни, но уви - малко сухари си падаха. Обичаха ме, просто нямаха чувство за хумор :lol:
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта